Home Sport Falstart GieKSy w Katowicach

Falstart GieKSy w Katowicach

by admin
394 wejść

Pierwszy mecz wiosny nie wypadł po myśli „Brunatnych”, którzy po niezbyt widowiskowym spotkaniu przegrali na boisku Rozwoju Katowice 0:1 (0:0). Jedynego gola zdobył w 83. minucie po kontrataku Adam Żak.

W zespole PGE GKS Bełchatów od początku w defensywie zagrało trzech nowych zawodników i trzeba przyznać, że linia defensywna miała dziś co robić, bo walczący o utrzymanie Rozwój od początku mocno przycisnął, co przeniosło się na zagrożenie pod bramką pilnowaną dziś przez Pawła Lenarcika. Z czasem więcej inicjatywy wykazywali goście, ale nie wynikały z tego niebezpieczne dla rywala sytuacje. Po 45 minutach bez goli i oczekiwanie na poprawę gry w ofensywie.

Po zmianie stron jednak to Rozwój stworzył dwie bardzo groźne sytuacje, ale na posterunku był Paweł Lenarcik. Bełchatowianie nie potrafili z kolei przebić się przez dobrze pracującą defensywę katowiczan. Najgroźniejszy strzał oddał w 60. minucie Mariusz Magiera, który mocnym strzałem z rzutu wolnego obił prawy słupek gospodarzy. Giekaesiacy podejmowali cały czas próby przedostania się w pole karne, ale zbyt wiele było niedokładności i strat, które dawały szansę Rozwojowi na kontrę. I tak się stało w 83. minucie, kiedy katowiczanie ruszyli z kontratakiem a Adam Żak, choć miał asystę jednego z naszych stoperów, płaskim strzałem w długi róg umieścił piłkę w siatce. Pomimo prób odrobienia tej straty, w tym silnego strzału Piotra Giela, nie udało się już nawet wyrównać.

W Wielką Sobotę o godz. 17 drużyna PGE GKS Bełchatów zmierzy się na własnym stadionie ze Zniczem Pruszków.

Rozwój Katowice – PGE GKS Bełchatów 1:0
Adam Żak 83.

Rozwój: 12. Bartosz Golik – 27. Daniel Paszek, 14. Michał Szeliga, 13. Przemysław Gałecki, 6. Seweryn Gancarczyk, 7. Kamil Łączek – 8. Kacper Tabiś (77, 11. Bartosz Marchewka), 10. Michał Płonka (88, 19. Rafał Kuliński), 9. Tomasz Wróbel, 18. Marcin Kowalski (90, 25. Piotr Barwiński) – 20. Adam Żak.

GKS: 1. Paweł Lenarcik – 14. Marcin Sierczyński, 25. Damian Michalski, 5. Filip Kendzia (88, 3. Marcin Grolik), 2. Mariusz Magiera – 7. Bartłomiej Bartosiak, 20. Patryk Rachwał, 21. Marcin Garuch, 8. Robert Chwastek (84, 18. Krystian Peda), 19. Łukasz Pietroń (68, 13. Patryk Janasik) – 9. Piotr Giel.

żółte kartki: Gancarczyk, Tabiś – Rachwał.

sędziował: Marcin Kochanek (Opole).