I sesja Rady Gminy Rusiec. Zaprzysiężenie nowego wójta i radnych.

Autor

We wtorek 20.11.2018 w sali obrad rusieckiego urzędu gminy, odbyła się pierwsza sesja nowo wybranego wójta w gminie Rusiec.

Damian Szczytowski do rady wprowadził trzech radnych, można więc było się spodziewać, że wybór przewodniczącego padnie na kogoś z opozycyjnej do wójta jedności wiejskiej.

W wyniku głosowania przewodniczącym rady został Wojciech Foręc stosunkiem głosów 10 do 4, takim samym stosunkiem głosów wybrano Malwinę Bartosik na stanowisko wiceprzewodniczacej rady gminy.


Jaka przyszłość czeka gminę Rusiec i obecnego wójta, czy będzie mógł liczyć na przychylność większości?

12 komentarzy
 1. Jarek 3 tygodnie ago
  Reply

  Brawo Damian. Życzę wytrwałości, bo będzie bardzo ciężko z tymi tępakami…

 2. Anonim 3 tygodnie ago
  Reply

  DLACZEGO CHCECIE WYMAZAĆ TO CO BYŁO DOBRE WY KOLEGO MACIE NAS ZA IMBECYLI POZDRO

 3. Jarek 3 tygodnie ago
  Reply

  Oczywiście że za imbecyli, choć wolałbym słowo debile i tępaki. Po skłaldni Twojej wypowiedzi, widać jakim elementem otacza się Woźniak… Ludzie nie potrafiący porządnie czytać na sesjach czy pisać zdań na poziomie podstawówki. To jest siła Woźniaka… Stado baranów idących na rzeź…. Oby ta rzeź nastąpiła bardzo szybko. Jedność wiejska się kończy. Panie Woźniak kończ waść wstydu oszczędź. Wkrótce wyjdą wszystkie twoje nadużycia.

 4. Rusiec 3 tygodnie ago
  Reply

  W końcu zruwnamy sie z gminą Szczerców jak to jeden Pan powiedział 🙂

 5. Ktoszakims 3 tygodnie ago
  Reply

  A dlaczego kolego Jarek obrazasz tu ludzi? Czy ciebie ktoś obraża? Myśl sb co chcesz ale powinieneś się z takim czymś powstrzymać bo to jest nieładnie. Taki jesteś za Panem Damianem a skąd wiesz jak on będzie rządził czy będzie dobrze czy źle? Jest wójtem od 2dni i już jesteś taki za,tak bardzo chwalisz a co takiego zrobił? No słucham. A z gmina Szczerców napewno się nie zrownamy nie mamy i nie będziemy mieli takiego budżetu.

 6. Michał 3 tygodnie ago
  Reply

  Ktoszakims, odpowiedź jest prosta – gorzej rządzić nie można. Podać Ci argumenty?

 7. Ktoszakims 3 tygodnie ago
  Reply

  No podaj słucham.

 8. Michał 3 tygodnie ago
  Reply

  „Osiągnięcia Woźniaka:
  – zadłużenie Gminy na 8 mln złotych
  – setki dotacji pozyskanych z Uni
  – kilometry kanalizacji w calej gminie
  – przecudowna realizacja zadań publicznych, realizacja przetargów – wszystko dwa razy droższe niż w innych gminach
  – wspaniały kontakt z innymi samorządami, starostwem, firmami takimi jak PGE (wszędzie Nas uwielbiają)”

  Starczy? Czy dalej wymieniać? Można gorzej rządzić? Wątpie

 9. Ktoszakims 3 tygodnie ago
  Reply

  Co do gminy to powiem tak obejmował gminę gdy miała zadłużenia ponad 4 mln więc nie mylmy pojęć 8 a 4 bo tak naprawdę zrobił zadłużenie na 4mln.
  Co do dotacji to jakieś napewno były samochód strażacki rusiec i wiele innych Szkoła i przedszkole w woli. Nie wiem czy pamiętasz jak za starego wójta wyglądała szkoła drewniane deski na podłodze okna stare wszystko najgorszej jakości i jeszcze chodził i mówił że szkole w woli zamknie. Hala jaka jest ale jest. Przedtem totalne dno nic nie było.
  Jeżeli chcecie kanalizację w ruscu proszę niech Damian zrobi i jeszcze ogrzewanie gazowe tak jak mówił proszę bardzo tylko jeżeli przyjdzie Ci płacić że swojej kieszeni myślę że szybko zmienisz zdanie. A jeżeli gmina ci dopłaci zadłużenie będzie jeszcze raz takie jak jest teraz..
  Co do przetargów to ani ty ani ja ie jesteśmy w stanie powiedzieć czy przetargi były wybierane najdroższe czy najtańsze bo nie mieliśmy wgladow.
  A co do kontaktów zobaczymy jakie teraz będą pamiętaj na początku zawsze jest fajnie i każdy dużo obiecuje a czas pokaże.

 10. bbb 2 tygodnie ago
  Reply

  Bardzo mądra i poprawna odpowiedz a Damiana można chwalić po 4latach jak wytrzyma

 11. sąsiad 2 tygodnie ago
  Reply

  Nie jestem z gminy Rusiec, ale często tam bywam. W trakcie kampanii podczas rozmów z mieszkańcami dało się słyszeć pochwały w kierunku byłego wójta, że przecież mamy ładne szkoły, przedszkola tak jakby nigdzie nie było szkół i przedszkoli. Przez tyle lat zarządzania gdzieś te pieniądze trzeba wydać.. Dla mnie najbardziej namacalnym minusem Woźniaka są drogi takie jak ta do Dębiny, które po paru miesiącach uległa zniszczeniu i praktycznie nie da się jej naprawić. Nie mnie oceniać kto i za ile te drogi wykonywał od tego byli radni, którzy teraz tak panicznie boją się współpracy z nowym włodarzem. Jeśli prawdą jest że były wójt chcąc zostać przewodniczącym rady ma zamiar destabilizować poczynania nowego wójta , świadczy to o jego szacunku do mieszkańców swojej gminy, którzy w demokratycznych wyborach wypowiedzieli mu wolę współpracy. Dobrze że sesje Rady Gminy są transmitowane i każdy może na spokojnie odtworzyć sobie zachowanie poszczególnych radnych i ocenić ich poziom intelektualny na pewno zaprocentuje to na przyszłą kadencję gdzie wielu przyszłych ,,dyzmów” nie zaryzykuje startu w wyborach. Życzę powodzenia nowemu Wójtowi, a byłemu mniej mściwości i klasy politycznej, której tak brakuje w Polsce.

 12. dydo 2 tygodnie ago
  Reply

  Ktoszakims jaka hala sportowa:: ten namiot fachowo nazywa się ( zadaszeniem boiska ) co do samochodu to zabrano dotację jednostką z powiatu będącym w krajowym systemie

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie widoczny

Możesz też polubić

Gorący temat