Home Sport 3 punkty w Gdyni. Dublet Zdybowicza.

3 punkty w Gdyni. Dublet Zdybowicza.

by admin
415 wejść

Po emocjonujących 90 minutach GKS Bełchatów wywozi z Gdyni zasłużone 3 punkty. Już od pierwszych minut spotkania widać było zdecydowaną przewagę gości. W 21 minucie spotkania po szybkiej wymianie podań piłkę zgarnia Łukasz Wroński i precyzyjnie kieruję ją na nogę Przemysława Zdybowicza.

Przez dalszą część pierwszej połowy żadna z drużyn nie była w stanie zorganizować żadnej składnej akcji. W drugiej połowie drużyna Marcina Węglewskiego skutecznie przerywała nieudolne ataki gdańszczan. Już w 51 minucie spotkania duet Wroński – Zdybowicz dają torfiorzom dwubramkowe prowadzenie.

Prawą stroną boiska popędził Wronka i idealnie zagrał futbolówkę na głowę Zdybowicza, który po raz drugi w tym spotkaniu kieruje piłkę do bramki Kajzera. W 63 minucie gry strzelec dwóch bramek mógł ustrzelić trzecią bramkę ale niestety arkowców uratowała poprzeczka.

W 73′ meczu sędzia główny Daniel Stefański wskazuje wapno dla żółto-niebieskich. Precyzyjnym uderzeniem w lewą stroną bramki Juliusz Letniowski zdobywa bramkę kontaktową! Paweł Lenarcik nawet nie zdążył się rzucić! Do regulaminowego czasu sędzia dolicza kolejne 4 minuty.

KONIEC MECZU: GKS Bełchatów wywozi z Gdyni komplet punktów po pokonaniu Arki (2:1). Dublet dla “Brunatnych” zanotował Przemysław Zdybowicz, a honorowo-kontaktową bramkę dla Arki strzelił Juliusz Letniowski z rzutu karnego.