Gołe pięści Harleya. A wam jak się podoba nowy streetfigter?

Autor

Bareknuckle (gołe pięści) – taką mocną nazwę otrzyma zapowiadany przez Harleya-Davidsona model streetfighter. Trzeba Amerykanom przyznać, że nazwy to oni wymyślać potrafią!

W ubiegłym roku Harley-Davidson zapowiedział rewolucję – 100 nowych modeli w ciągu dziesięciu lat. Pierwszą fazą tej operacji ma być zaznaczenie obecności producenta w segmentach rynku, które do tej pory były mu obce – stąd właśnie koncepty podróżnego enduro, streetfightera, elektryka czy, jak ostatnio pisaliśmy, małolitrażowego motocykla miejskiego.

Spośród przedstawionych wizualizacji, streetfighter wywołał nasz największy i całkowicie zasłużony zachwyt. Trudno się dziwić – mocarna, muskularna konstrukcja z pięknym v-twinem i agresywną stylistyką była powiewem świeżości, którego tak brakowało w ofercie Milwaukee.

Amerykanie zarejestrowali właśnie nazwę, którą nosić będzie ten motocykl – Bareknuckle, co tłumaczy się jako „gołe pięści”. Czego jak czego, ale talentu do nazw Amerykanom odmówić nie można. I ładnie, bo nazwa podkreśla nagość konstrukcji, i zgrabnie, bo nawiązuje do walki.

Do napędu streetfightera Bareknuckle, Harley-Davidson wykorzysta nowego, chłodzonego cieczą V-twina o pojemności 975 cm3. Danych technicznych motocykla jak dotąd nie ujawniono. Liczymy, że motocykl zobaczymy podczas listopadowych targów EICMA.

źródło: ścigacz.pl/harley.com

2 komentarze
  1. ttt 3 miesiące ago
    Reply

    Chyba B24 zaczyna brakować tematów to już nawet o ameryke zachacza i niusy z stamtąd podaje — chyba , ze taki rozwój nastąpił.

  2. Kkk 3 miesiące ago
    Reply

    Jak ktoś się interesuje tematem to co za problem, wśród czytelników zapewne ktoś również się znajdzie motocyklowy. Bezsensowny komentarz.

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie widoczny

Więcej z tego działu

Hot News