strona główna Sport Inauguracja 2 ligi z jednym punktem, ujemnym.

Inauguracja 2 ligi z jednym punktem, ujemnym.

by admin
370 wejść

W inauguracyjnym meczu nowego sezonu drużyna PGE GKS Bełchatów zremisowała na wyjeździe z Pogonią Siedlce 0:0. Podział punktów ze spadkowiczem z Nice 1 ligi jest wynikiem sprawiedliwym.

W wyjściowym składzie „Brunatnych” zadebiutowało dziś trzech zawodników, tj. Paweł Czajkowski, Patryk Mularczyk oraz Mateusz Stolarczyk. W kadrze zabrakło z kolei m.in. kontuzjowanego Marcina Ryszki.

Mecz w Siedlcach nie obfitował w piłkarskie fajerwerki i chyba nie mogło być inaczej, bo oba zespoły przeszły sporo zmian. Pierwsza połowa, a zwłaszcza początkowy kwadrans, należały do siedlczan, którzy często zapędzali się w nasze pole karne i stwarzali zagrożenie. Najgroźniejszą sytuację dla GKS stworzył Marcin Grolik, który po dośrodkowaniu Bartomieja Bartosiaka uderzył piłkę nad poprzeczką.

Po zmianie stron nasza gra wyglądała dużo lepiej, choć zaczęło się od zderzenia głową z rywalem Pawła Czajkowskiego, który musiał opuścić boisko już w około 50. Minuty. Zmienił go w środku pola Patryk Rachwał. Z każdą minutą giekaesiacy wyglądali lepiej w ofensywie, ale wciąż czegoś brakowało, by poważniej zagrozić Piotrowi Smołuchowi. Dobre centry zagrywał Emile Thiakane, mogło się także podobać kilka zespołowych zagrań, ale to było zbyt mało na dziś. W ostatnich minutach zobaczyliśmy kolejnego debiutanta, Adama Setlę, który w piątek został naszym zawodnikiem.

Szansa na pierwsze zwycięstwo w sezonie i odrobienie minusowego punktu w najbliższą sobotę w meczu przeciwko Siarce Tarnobrzeg (28 lipca, godz. 19:00).

Pogoń Siedlce – PGE GKS Bełchatów 0:0

Pogoń: 95. Piotr Smołuch – 5. Sebastian Krawczyk, 19. Maciej Wichtowski, 3. Szymon Przystalski, 6. Adam Mójta – 87. Adrian Paluchowski, 8. Tomasz Margol, 10. Lucas Guedes, 17. Mateusz Bochnak (60, 99. Dominik Barciak), 14. Michał Wrzesiński (64, 7. Paweł Garyga) – 87. Adrian Paluchowski (77, 20. Kamil Walków)

PGE GKS: 1. Paweł Lenarcik – 70. Marcin Sierczyński, 3. Marcin Grolik, 5. Damian Michalski, 2. Mateusz Szymorek – 8. Paweł Czajkowski (55, 20. Patryk Rachwał) – 77. Mateusz Stolarczyk, 4. Mikołaj Bociek, 19. Patryk Mularczyk (81, 6. Adam Setla), 11. Émile Thiakane – 7. Bartłomiej Bartosiak

żółte kartki: Margol – Grolik, Thiakane

Widzów: 1.144

źródło: gksbelchatow.com/Adrian Mielczarski