Kto ociepli „Odrę”?

Autor

Kto wykona termomodernizację budynku mieszkalnego przy ul. Czaplinieckiej 5? Miasto szuka firmy, która przeprowadzi m.in. modernizację instalacji elektrycznej, wodnej i centralnego ogrzewania. Oferty przetargowe można składać do 5 marca, sam remont powinien zakończyć się w grudniu 2020 roku.

W grudniu 2017 roku zakończyła się termomodernizacja budynku mieszkalnego przy ul. Czaplinieckiej 44 d. Felek nie tylko zyskał nowe oblicze, ale przede wszystkim zmienił się w obiekt niskoemisyjny o zmniejszonym zapotrzebowaniu na energię elektryczną, co potwierdza sporządzony po roku użytkowania „Raport z osiągnięcia efektu ekologicznego”. Teraz czas na Odrę.

Przebudowa Odry będzie prowadzona wielotorowo. W ramach termomodernizacji ocieplone zostaną ściany zewnętrzne i wewnętrzne, wymieniona zostanie stolarka okienna i drzwiowa a stropodach zyska termoizolację. Ponadto w budynku wymieniona zostanie instalacja wewnętrzna centralnego ogrzewania, w tym orurowanie i grzejniki z zaworami termostatycznymi.

Odrze, podobnie jak w Felku, wentylację grawitacyjną zastąpi mechaniczna, która zapewni odzysk ciepłe na poziomie minimum 55 procent. Prace, które przewiduje projekt termomodernizacji obejmą także wymianę instalacji elektrycznej w częściach wspólnych, natomiast stare oprawy świetlówkowe zastąpią nowoczesne oprawy typu LED.

Jednocześnie w ramach projektu wykonana zostanie wewnętrzna instalacja gazowa wraz z montażem kuchni gazowych we wszystkich lokalach mieszkalnych, z kolei stare wodomierze wymienione zostaną na te umożliwiające ich odczyt radiowy.

Miasto ogłosiło przetarg na realizację zadania pn. „Termomodernizacja budynku przy ul. Czaplinieckiej 5 – „Odra””. Wszystkie prace, jakie mają być w ramach niego przeprowadzone wycenione zostały na nieco ponad 8 mln zł, a na realizację projektu miasto pozyskało blisko 5 mln dotacji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020, co stanowi 85 proc. kosztów kwalifikowanych. Firmy zainteresowane przeprowadzeniem termomodernizacji Odry mogą składać swoje oferty do wtorku, 5 marca.

źródło: http://www.belchatow.pl

4 komentarze
 1. Yyyy 3 miesiące ago
  Reply

  Zulerii remontuja a ludzie w blokach pgm płacą zajebiste czynsze i wszystko że swojej kieszeni

 2. Jjjj 3 miesiące ago
  Reply

  Mieszkam w podobnym bloku i nie jestem żulem,a opłaty mamy takie same jak w blokach PGM-u ponieważ też należymy pod PGM.Komfort mieszkań jest obniżony A opłaty jak wszędzie.

 3. zz 3 miesiące ago
  Reply

  zburzyć postawić dwie wieże

 4. .... 3 miesiące ago
  Reply

  Nie kazdy moze dostac mieszkanie o rodzicach i nie kazdego musi byc stac na kredyt drogich mieszkan … coraz mniej zuli a wiecej mlodych ludzi ktorzy poprostu chca godnie zyc…

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie widoczny

Więcej z tego działu

Hot News