strona główna Sport Niewykorzystany karny i GKS wraca bez punktów.

Niewykorzystany karny i GKS wraca bez punktów.

by admin
438 wejść

W meczu 2. kolejki Fortuna 1 Ligi drużyna GKS Bełchatów przegrała na wyjeździe z Wartą Poznań 0:1 (0:0). Giekaesiakom zabrakło na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim skuteczności, co skończyło się zerowym kontem punktowym.

Pierwsza połowa należała do „Brunatnych”, którzy stworzyli sobie naprawdę dobre sytuacje. Najpierw rywalom zagroził Bartłomiej Bartosiak, po którego uderzeniu Adrian Lis miał spore problemy z obroną. Następnie po ładnej akcji o strzał mógł się pokusić Viktor Putin. Później po zagraniu Bartosiak Mateusz Marzec znalazł się w dobrej sytuacji, ale jej nie wykorzystał. W 24. minucie w polu karnym sfaulowany został Przemysław Zdybowicz. Przed szansą na drugiego gola w sezonie stanął Artur Golański, ale golkiper Warty wyczuł jego intencję i obronił strzał w narożnik. W 30. minucie zagroził bramce gospodarzy Zdybowicz a 10 minut później Krzysztof Wołkowicz trafi piłką w lewy słupek. “Zieloni” odpowiedzieli w zasadzie jednym strzałem w boczną siatkę bramki Pawła Lenarcika.

Na drugą połowę nasz zespół wyszedł bez zmian. Nie była ona już tak dobra w wykonaniu bełchatowian jak pierwsza część i to rywale mocniej zaatakowali. Trener Artur Derbin przeprowadził trzy zmiany, dzięki którym zadebiutowali Adrian Małachowski i Maciej Mas. Ten ostatni wszedł już po golu dla poznaniaków, którego zdobył głową po centrze z rzutu rożnego po “długim” słupku Tomasz Boczek. Z naszej strony do odnotowania jest uderzenie Marca. W samej końcówce po drugiej żółtej kartce z boiska musiał zejść Wiktor Długosz z Warty, ale nie odmieniło to już losów spotkania.

ZOBACZCIE RZUT KARNY I GOLA DLA WARTY

W następną sobotę GKS Bełchatów zagra na własnym stadionie z Radomiakiem Radom (godz. 19:00) i wierzymy w bardziej skuteczną grę giekaesiaków!

Warta Poznań – GKS Bełchatów 1:0
Tomasz Boczek 71.

Warta: 1. Adrian Lis – 13. Jakub Kuzdra, 5. Bartosz Kieliba, 4. Tomasz Boczek, 3. Jakub Kiełb – 28. Karol Gardzielewicz (46, 18. Wiktor Długosz), 21. Mateusz Kupczak, 7. Michał Grobelny, 22. Robert Janicki (90, 20. Adrian Cierpka), 11. Michał Jakóbowski (69, 19. Mariusz Rybicki) – 25. Gracjan Jaroch.

GKS: 1. Paweł Lenarcik – 16. Mikołaj Grzelak, 3. Marcin Grolik, 21. Mariusz Magiera, 9. Krzysztof Wołkowicz – 8. Paweł Czajkowski, 13. Artur Golański (66, 19. Adrian Małachowski) – 7. Bartłomiej Bartosiak,  15. Wiktor Putin (64, 14. Bartosz Biel), 20. Mateusz Marzec – 59. Przemysław Zdybowicz (83, 18. Maciej Mas).

żółte kartki: Długosz – Marzec.
czerwona kartka: Wiktor Długosz (89. minuta, Warta, za drugą żółtą).

sędziował: Artur Aluszyk (Szczecin)

źródło: GKS Bełchatów\Fot. Adrian Mielczarski