Niska świadomość ekologiczna mieszkańców. [ZDJĘCIA]

Autor

STOP SMOG – Oddech dla Bełchatowa. Pod taką nazwą odbyła się po raz kolejny akcja informacyjno – edykacyjna mająca na celu uświadomienie mieszkańcom Bełchatowa i okolic w jaki sposób można wspólnie zadbać o czyste powietrze w naszym regionie.

Na wszystkich, którzy tego dnia odwiedzili Galerię Olimpia czekało wiele atrakcji, gier i zabaw. Na wielu stoiskach można było zapoznać się z programami operacyjnymi w zakresie dofinansowania do ekologicznego ogrzewania. Na scenie wewnątrz galerii dzieci z bełchatowskich przedszkoli zaprezentowały przedstawienia pt. „Czerwony kapturek i zielony las” oraz „Dbamy o środowisko”.

Mimo dużego zaangażowania organizatorów i ciekawej oferty przygotowanej dla wszystkich tych, którzy chcą walczyć ze smogiem, okazuje się, że zainteresowanie akcją jest znikome. Jest to kolejny dowód na to, że świadomość mieszkańców w tym zakresie jest wciąż przerażająco mała.
Zatem podnoszenie „świadomości” ekologicznej to niewątpliwie spore wyzwanie nie tylko dla samorządu, ale dla Nas wszystkich. Wymaga to czasu, chęci i woli zrozumienia problemu, na którego rozwiązanie jako obywatele mamy wpływ największy…

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie widoczny

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Więcej z tego działu

Hot News