Piłka Nożna

Trzy punkty w strugach deszczu.[ZDJĘCIA]

W zaległym meczu 22. kolejki o mistrzostwo II  z GKS Bełchatów wygrywa z liderem 2:1.

Spotkanie, które rozgrywane było w ulewnym deszczu, rozpoczęło od strzałów z dystansu.
Przez pierwszy kwadrans meczu to bełchatowianie prowadzili piłkę i stwarzali groźne sytuacje podbramkowe. W 16 minucie swojego kolejnego gola zdobył niezawodny Bartek Bartosiak. Po odbiciu Marcina Garucha zrobiło się małe zamieszanie pod bramką gości i najprzytomniej zachował się Bartłomiej Bartosiak, pakując piłkę do bramki z kilku metrów. Pięć minut później gospodarze ponownie zagrozili bramce Drazika, ale uderzenie głową Dawida Flaszki obronił golkiper jastrzębian.
Już w 31 na tablicy wyników widniał wynik 2:0. W polu karnym poślizgnął się Szymura, a płaskie dośrodkowanie Flaszki wykorzystał nabiegający Emile Thiakane.

Pod koniec pierwszej połowy mogła paść bramka dla przyjezdnych ale wynik uratował słupek. Pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem 2:0.

W drugie połowie GKS Jastrzębie rzucił się do ataku ale tego dnia obrona gospodarzy spisywała się bezbłędnie. W 53 minucie meczu, Szczepan minął dwóch naszych zawodników i mocnym strzałem próbował zaskoczyć golkipera GKS-u, ale Lenarcik wyciągnął się jak struna i wybił futbolówkę na róg. Kilka minut później główkował Jaroszek i wydawało się, że piłka przelobuje Lenarcika, który ponownie zdołał uratować biało-zielono-czarnych przed utratą bramki.

W 85. minucie mocnym strzałem z dystansu popisał się Dominik Szczęch. Piłka odbiła się od nogi Grolika i wpadła do bramki obok zaskoczonego Lenarcika.

W końcówce meczu szanse na podwyższenie wyniku na 3-1 miał Marcin Garuch, który otrzymał piłkę z lewej strony i wyszedł na pozycję sam na sam z bramkarzem przyjezdnych. Niestety przekombinował i futbolówka poszybowała nad poprzeczką Jastrzębia. Mecz został przedłużony o 4 minuty, ale to już w niczym nie pomogło liderowi. Mecz zakończył się wynikiem 2-1 dla GKS Bełchatów.

GKS Bełchatów – GKS 1962 Jastrzębie 2:1 (2:0)
1:0 – Bartłomiej Bartosiak (16 min.)
2:0 – Emile Thiakane (31 min.)
2:1 – Dominik Szczęch (85 min.)

GKS Bełchatów: Paweł Lenarcik – Mariusz Magiera, Marcin Grolik, Emile Thiakane, Bartłomiej Bartosiak (90. Mikołaj Bociek), Dawid Flaszka, Patryk Janasik, Marcin Sierczyński, Marcin Ryszka, Łukasz Pietroń, Marcin Garuch.

GKS 1962 Jastrzębie: Grzegorz Drazik – Kacper Kawula (85. Oskar Mazurkiewicz), Piotr Pacholski, Kamil Szymura, Dominik Kulawiak (75. Ville Salmikivi), Bartosz Semeniuk, Bartosz Jaroszek, Wojciech Caniboł (73. Dominik Szczęch), Farid Ali, Kamil Jadach (k), Daniel Szczepan.

Sędzia: Paweł Kukla (Kraków)
Żółte kartki: Pietroń, Sierczyński, Garuch, Thiakane (Bełchatów) oraz Jaroszek, Ali, Kawula, Jadach, Szczepan (GKS).