Uciekał samochodem, spowodował wypadek. Dwie osoby zginęły.

Autor

Piotrkowscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło 27 lipca 2018 roku po godzinie 2.00 w nocy na DW 742 między Dorotowem a Łęcznem w gminie Sulejów.

40-letni mężczyzna jadąc swoją skodą zderzył się czołowo z kią picanto. Kierujący skodą oraz 21-letnia kobieta kierująca kią ponieśli śmierć na miejscu. 40-letni poruszający się skodą nie posiadał prawa jazdy.

27 lipca 2018 roku o godzinie 1.45 w nocy, dyżurny piotrkowskiej komendy został zawiadomiony o agresywnym zachowaniu mężczyzny w domu na terenie gminy Sulejów. Na miejsce interwencji natychmiast zostali skierowani policjanci z Komisariatu Policji w Sulejowie. Już po kilku minutach stróże prawa dotarli na teren posesji.

W tym momencie agresor wyjechał z budynku gospodarczego swoją skodą octavią i staranował policyjny radiowóz unieruchamiając go. Następnie odjechał z posesji. Policjanci natychmiast zaalarmowali drogą radiową dyżurnego piotrkowskiej jednostki, prosząc o wsparcie.

Okazało się, że po przejechaniu kilku kilometrów uciekający mężczyzna, jadąc drogą wojewódzką nr 742 w kierunku Łęczna zderzył się czołowo z samochodem kia picanto. W wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu ponieśli kierujący skodą 40- letni mieszkaniec powiatu piotrkowskiego oraz 21-letnia piotrkowianka kierująca kią. 22-letni pasażer samochodu kia z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

Policjanci pod nadzorem prokuratury wykonali oględziny miejsca zdarzenia. Decyzją prokuratora ciała ofiar wypadku zostały zabezpieczone do dalszych badań. Nadmienić należy, że 40-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

źródło: piotrkow-trybunalski.policja.gov.pl

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie widoczny

Więcej z tego działu

Hot News