Home Sport Zwycięska GieKSa. Gol Michalskiego za 3 punkty.

Zwycięska GieKSa. Gol Michalskiego za 3 punkty.

by admin
408 wejść

To nie było spotkanie, które zapamiętamy na długo. Grunt, że drużyna PGE GKS Bełchatów wykonała swoje zadanie i pokonała osłabionego rywala na jego terenie. Zwycięstwo 1:0 w Tarnobrzegu było szóstym z rzędu nad Siarką w rozgrywkach II ligi!

Początek spotkania należał do gospodarzy. Jako pierwszy już z w 12. minucie strzałem obok słupka zagroził nam Łukasz Nadolski. Po chwili uderzeniem z dystansu czujność bramkarza sprawdził Patryk Mularczyk. Niedługo później z rzutu wolnego metr przy słupku uderza Michał Bierzało z Siarki. W 25. minucie Mariusz Magiera, także z rzutu wolnego, pomylił się o pół metra. W 40. minucie Mateusz Szymorek blokuje groźny strzał z lewej strony pola karnego. Do końca pierwszej połowy, poza wymuszoną zmianą Marcina Grolika za Mariusza Magierę, nic ciekawego się nie wydarzyło. Ta część gry ogólnie miała przebieg „falowy” – co kilkanaście minut lekką przewagę zdobywała któraś z drużyn, ale bez efektów.

Druga połowa rozpoczęła się od strzały Mularczyka wprost w bramkarza. W 56. minucie wbiegającego w pole karne Huberta Tylca sfaulował jeden z defensorów Siarki, po czym sędzia Szrek podyktował na „wapno”. Skutecznym egzekutorem, choć „po” bramkarzu, okazał się nasz młodzieżowy obrońca, Damian Michalski, dla którego było to już czwarte trafienie w sezonie. W 62. minucie zapachniało remisem, kiedy  Krzysztof Ropski z czterech metrów trafił prosto w dobrze ustawionego Pawła Lenarcika! Osiem minut później powinno być 2:0, kiedy Bartłomiej Bartosiak po wymanewrowaniu obrońcy uderzył z bliskiej odległości wprost w golkipera Siarki. Do końca meczu nie zobaczyliśmy już takich sytuacji, było za to sporo niedokładności w obu ekipach oraz skuteczna gra bełchatowian w obronie tego dobrego rezultatu.

Ostatecznie ekipa PGE GKS Bełchatów odniosła 9. zwycięstwo w sezonie i po raz jedenasty nie straciła gola a komplet punktów dał kontakt z pierwszą trójką.

W przyszłą sobotę o godz. 17:00 na Stadionie Miejskim przy Sportowej 3 „Brunatni” podejmą obecnego wicelidera, Radomiak Radom. Na pożegnanie z naszym obiektem w 2018 roku szykuje nam się prawdziwy hit!

Siarka Tarnobrzeg – PGE GKS Bełchatów 0:1
Damian Michalski 57. (k)

Siarka: 1. Krystian Krupa – 98. Jakub Głaz, 37. Michał Bierzało, 14. Sebastian Duda, 99. Kamil Woźniak – 51. Maksymilian Sitek, 4. Łukasz Nadolski, 20. Grzegorz Płatek, 16. Eryk Galara (59, 9. Krzysztof Ropski), 17. Łukasz Świderski (46, 77. Aleksander Drobot) – 19. Adrian Gębalski

PGE GKS: 1. Paweł Lenarcik – 70. Marcin Sierczyński, 5. Damian Michalski, 21. Mariusz Magiera (43, 3. Marcin Grolik), 2. Mateusz Szymorek – 9. Hubert Tylec (82, 16. Mikołaj Grzelak), 8. Paweł Czajkowski, 17. Marcin Ryszka, 19. Patryk Mularczyk, 11. Émile Thiakane – 7. Bartłomiej Bartosiak (90, 4. Mikołaj Bociek)

żółte kartki: Sitek, Gębalski – Thiakane, Grolik