MCK PGE Giganty Mocy

Events by this organizer

Lipiec

23Lipca19:0021:00Jezioro ŁabędzieBełchatów Organizator: MCK PGE Giganty Mocy

Szczegóły

Grand Kiev Ballet, rozpoczął swoją działalność koncertową w 2014 roku od trasy koncertowej po Francji, która nosiła tytuł „gwiazdy światowego Baletu” ponad 35 koncertów galowych w ciągu półtora miesiąca!. Po udanej ofercie na rynku baletowym pojawiło się wiele ofert koncertowych na całym świecie. Ameryka, Chiny, Hiszpania, Holandia, Polska, Norwegia, Belgia i wiele innych.

W repertuarze firmy prawie cały klasyczny repertuar „Jezioro łabędzie”,” Dziadek do orzechów”,” Don Kichot”,” Gisele”,”Królewna Śnieżka”…. Dekoracje i kostiumy są tworzone przez najlepszych rzemieślników z Kijowa z Opery Narodowej Ukrainy.

O spektaklu:
„Jezioro łabędzie” to światowy balet, który od ponad 100 lat zachowuje swój prymat w sercach widzów. Jako symbol ten spektakl wielu ludzi kojarzy się ze sztuką baletową. Dziś „Jezioro łabędzie” jest ozdobą w repertuarze prawie wszystkich głównych teatrów na świecie.

Balet powstał na podstawie starożytnej Niemieckiej legendy opowiadającej o pięknej księżniczce Odette, którą czarownik Rothbart zamienił w łabędzia swoją klątwą. Jest to mistyczna historia opowiedziana pod motywami genialnej muzyki Piotra Czajkowskiego i oparta na kontrastach walki światła i ciemności, Odette z Odylia. Gdzie dobro triumfuje nad złem.

Data

(Sobota) 19:00 - 21:00

Lokalizacja

Bełchatów

Organizator

MCK PGE Giganty Mocy

Wrzesień

24Września19:0020:30Kabaret Hrabi „ARIACI”Bełchatów Organizator: MCK PGE Giganty Mocy

Szczegóły

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza na występ kabaretu Hrabi oraz Czesława Jakubca pt. „ARIACI” , który odbędzie się 24 września br. o godzinie 19:00 w sali teatralno – widowiskowej MCK PGE Giganty Mocy.

Badania dowodzą, że statystyczny Polak do opery idzie raz na 150 lat. Udając się na spektakl „Ariaci”, będą Państwo mieli to z głowy. Hrabi i Jakubiec udowadniają, że opera może być dla człowieka zrozumiała, pouczająca, wzruszająca, a nawet zabawna.

Kabaret Hrabi to esencja purnonsensowego dowcipu, a zarazem jedyny bodaj kabaret, na którego spektaklach zdarzają się przypadki zasłabnięcia ze śmiechu. Niezmiennie bawią odkrywczym spojrzeniem na relacje damsko-męskie, niekonwencjonalnym podejściem do wyzwań codzienności i prezentowaniem sposobów na radzenia sobie z przeciwnościami losu. W tym roku Hrabi zyskuje pełnoletność – w 2020 mija dokładnie 18 lat od początku ich działalności!

Czesław Jakubiec to z kolei śpiewak, meloman i komik. Jako śpiewak operowy, obdarzony poczuciem humoru, od lat z powodzeniem łączy dwa światy – muzyczny i komediowy. W widowiskach na pograniczu koncertu i kabaretu, wyśmienita muzyka komponuje się z błyskotliwym żartem, a całość, obok solidnej porcji oczyszczającego śmiechu – dostarcza kilku łez wzruszenia.

Wykonawcy: Joanna Kołaczkowska, Dariusz Kamys, Tomasz Majer, Łukasz Pietsch, Czesław Jakubiec.

Data

(Sobota) 19:00 - 20:30

Lokalizacja

Bełchatów

Organizator

MCK PGE Giganty Mocy

X