Home Motoryzacja Pięć nowych radiowozów

Pięć nowych radiowozów

by admin
371 wejść

Lśniący nowością samochód do konwojowania zatrzymanych, zakupiony między innymi dzięki dotacji z budżetu powiatu bełchatowskiego, trafił do mundurowych z bełchatowskiej komendy. W obecności władz lokalnych i komendanta wojewódzkiego policji, odbyło się uroczyste przekazanie pojazdu.

– Bezpieczeństwo nie jest tanie, ale aby je zapewnić, należy systematycznie przeznaczać pieniądze na ten cel – mówi Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski. – Dlatego samorząd naszego powiatu praktycznie każdego roku wspomaga bełchatowską komendę w zakupach sprzętu, wyposażenia, czy remontach jednostki. Dla mnie jako starosty jest to kwestia priorytetowa.

W 2017 roku starostwo przekazało policji dotację w wysokości 65 tysięcy złotych na zakup samochodu. Pieniądze przekazane przez powiat stanowiły połowę jego wartości, reszta pochodziła z funduszy policji. Ponadto powiat przekazał 30 tysięcy złotych na realizację zadania „Budowa systemu kontroli dostępu budynku Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie i stref w nim wydzielonych – system rejestracji wejść i wyjść funkcjonariuszy, pracowników i interesantów”.

– Samochód do konwojowania będzie służył całej jednostce, będziemy mieli możliwość przewożenia zatrzymanych w bezpiecznych i profesjonalnych warunkach, ponieważ auto jest monitorowane – mówi insp. Karol Mielczarek, Komendant Powiatowy Policji w Bełchatowie. – Dziękuję powiatowi za przekazanie pieniędzy na ten cel, druga ich część trafiła z budżetu państwa.

Podczas uroczystości do użytku przekazano także cztery nowe, oznakowane radiowozy Opel Astra, zakupione dzięki pomocy Urzędu Miasta w Bełchatowie i Gminy Kleszczów. Policjanci pochwalili się także nowy kojcami dla psów tropiących, zbudowanymi dzięki pomocy gminy Bełchatów.

– Nasza skuteczność zależy od dobrego wyposażenia w sprzęt, co z kolei determinuje szybkość akcji – mówi insp. Andrzej Łapiński, Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi. – Jestem zbudowany postawą samorządów z terenu powiatu bełchatowskiego, które regularnie wspomagają nas w zakupach sprzętu. Współpraca stoi na wysokim poziomie, co pokazuje, że wspólnie bierzemy odpowiedzialność za bezpieczeństwo mieszkańców.

W 2016 roku dzięki wsparciu z budżetu powiatu w kwocie 30 tysięcy złotych bełchatowska komenda wzbogaciła się o cztery nowe laptopy z drukarkami i dwa profesjonalne urządzenia wielofunkcyjne. Nowoczesny sprzęt funkcjonariusze wykorzystują do zwalczania przestępczości internetowej i gospodarczej. Laptopy służą też bieżącej korespondencji z mieszkańcami. Ponadto powiat przekazał 21.000 złotych na dodatkowe służby prewencyjne oraz 5.000 złotych – na zakup testów do wykrywania substancji odurzających i działających podobnie jak alkohol. Samorząd powiatu regularnie wspiera bełchatowską komendę policji. W ostatnich latach przekazano ponad pół miliona złotych na zakupy sprzętu, wyposażenia i remonty jednostki.

źródło: Starostwo Powiatowe – Rzecznik prasowy Krzysztof Borowski

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz