Home Kronika policyjna 75-latek przygarnął nie swój portfel

75-latek przygarnął nie swój portfel

by admin
397 wejść

Bełchatowski funkcjonariusz w czasie wolnym od służby rozpoznał mężczyznę mającego związek z przywłaszczeniem portfela. 75-letniemu mężczyźnie grozi kara do roku pozbawienia wolności. Portfel wraz z gotówką wkrótce powróci do prawowitego właściciela.

22 marca 2018 roku funkcjonariusz Wydziału Kryminalnego bełchatowskiej komendy powiatowej jechał do pracy. Na ul. Wojska Polskiego w Bełchatowie zauważył starszego pana prowadzącego rower, który wyglądem przypominał sprawcę przywłaszczenia portfela sprzed dwóch dni. O tej sytuacji policjant niezwłocznie poinformował dyżurnego jednostki, po czym przystąpił do legitymowania.

W trakcie rozmowy 75-latek był zdenerwowany, unikał odpowiedzi na pytania i próbował odjechać rowerem. Na miejsce przyjechali funkcjonariusze z patrolu prewencji, którzy przewieźli mężczyznę do KPP w Bełchatowie. Podczas rozmowy 75-latek przyznał, że 20 marca br. przywłaszczył portfel z pieniędzmi.

Było w nim 3260 zł. Mężczyzna ukrył portfel w swoim domu. Bełchatowianin został zatrzymany, a w jego mieszkaniu policjanci znaleźli portfel z pieniędzmi. 75-latek odpowie za przywłaszczenie znalezionego mienia. Grozi za to kara do roku pozbawienia wolności.

info: belchatow.policja.gov.pl/ foto: pixabay

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz