Home Kronika policyjna Narkotyki w damskiej torebce

Narkotyki w damskiej torebce

by admin
408 wejść

Bełchatowscy dzielnicowi zatrzymali poszukiwaną do odbycia kary 37-letnią kobietę, przy której zabezpieczyli środki odurzające.

Do policyjnego aresztu trafił także 20-letni znajomy kobiety, który posiadał przy sobie kilka działek narkotyków. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat więzienia.

Dzielnicowy to policjant, który doskonale zna mieszkańców swojego rejonu i posiada właściwe rozpoznanie w środowisku kryminogennym. Tak właśnie jest w Bełchatowie. Rankiem 12 kwietnia 2018 roku dzielnicowi w trakcie obchodu osiedla Binków, zauważyli poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności, znaną im osobiście 37-letnią bełchatowiankę.

Kobieta szła w towarzystwie młodego mężczyzny. Z posiadanych przez mundurowych informacji wynikało również, że kobieta mogła posiadać przy sobie narkotyki. Dzielnicowi potwierdzili tę informację. W torebce kobiety policjanci znaleźli dwie „dilerki” z białym proszkiem oraz wagę elektroniczną.

Bełchatowianka została zatrzymana. Jej 20-letni znajomy również został zatrzymany, bo posiadał przy sobie 4 torebki foliowe z białym proszkiem. Badanie narkotesterem wykazało, że zabezpieczone substancje to pochodne mefedronu.

Zgodnie z polskim prawem posiadanie środków odurzających zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

źródło: belchatow.policja.gov.pl

foto: pixabay

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz