Home Wiadomości Cafe Senior „RAJ”

Cafe Senior „RAJ”

by admin
497 wejść

Cafe Senior Raj przy u. Energetyków już niemal gotowe, to oznacza że na przełomie kwietnia i maja starsi mieszkańcy Bełchatowa będą mieć miejsce do wspólnych spotkań i rozwijania swoich zainteresowań.

Centrum Aktywności to wspólny projekt piętnastu klubów seniora, a jego integralną częścią będzie Punkt Informacji Prozdrowotnej.

Pomysłów na centrum było wiele, niektóre wiązałyby się jednak z ograniczeniem jego dostępności. – Zależało nam, aby z tego miejsca mógł skorzystać każdy senior, który tego będzie chciał. Obserwowałam postęp prac i muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolona z ich efektu. Myślę, że jest to miejsce niezwykle przyjazne – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.

Na wyposażenie centrum miasto przeznaczyło 80 tys. złotych. Za te środki kupione zostały m.in. krzesła, stoły oraz sprzęt RTV i AGD. Oprócz sali relaksu, w której starsi mieszkańcy będą mogli nawiązywać kontakty towarzyskie przy słodkim poczęstunku i kawie, wyposażone zostaną także pokój pomocy przedmedycznej i sala do ćwiczeń usprawniających  z bieżnią, rowerem stacjonarnym i leżanką do masażu.

To jedne z ważniejszych pomieszczeń w Cafe Senior, bowiem duży nacisk w placówce będzie kładziony właśnie na profilaktykę prozdrowotną. Osoby po 60. roku życia będą mogły na miejscu uzyskać porady dotyczące chociażby prawidłowego odżywiania czy dbania o zdrowe serce, dodatkowo działać będą grupy wsparcia dla osób niewidomych, po mastektomii czy dla opiekunów chorych na Alzheimera.

Integralną częścią Cafe Senior Raj jest Punkt Informacji Prozdrowotnej, w którym bełchatowianie, nie tylko ci po sześćdziesiątce, uzyskają wyczerpującą informację i wiedzę w zakresie ochrony zdrowia, jak chociażby porady dotyczące prawidłowego odżywiania czy dbania o zdrowe serce.

Cafe Senior Raj poprowadzi Regionalne Towarzystwo Społeczno-Kulturalne „Erska”, które w ramach 50 tys. dotacji od miasta będzie organizowało różne warsztaty i kursy. Jak mówi Łukasz Kwiecień, prezes towarzystwa, oferta będzie bardzo zróżnicowana, więc każdy senior z pewnością znajdzie coś dla siebie. – Mamy propozycję zajęć teatralno-literackich, rękodzielniczo-rzeźbiarskich, plastycznych czy muzycznych i florystycznych. Naszym seniorkom bardzo zależało na spotkaniach z kosmetyczką i fryzjerką, więc takie kursy również będą organizowane. Ale to nie wszystko. Zależy nam na rozwoju i edukacji najstarszych mieszkańców, stąd propozycja zaprzyjaźnienia się z komputerem podczas zajęć informatycznych – dodaje prezes Kwiecień.

Oprócz tego wszyscy chętni będą mogli brać udział w spotkaniach z wyjątkowymi seniorami, którzy realizują swoje pasje. Oferta centrum będzie z każdym miesiącem dostosowywana do potrzeb wszystkich odwiedzających je mieszkańców.

info: http://belchatow.pl

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz