Home Kronika policyjna Brawurowa ucieczka przed policją

Brawurowa ucieczka przed policją

by admin
390 wejść

Policjanci zatrzymali 19-letniego mieszkańca Bełchatowa, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Kierujący pojazdem, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem a dodatkowo był poszukiwany celem doprowadzenia do placówki opiekuńczo-wychowawczej.

19 maja 2018 roku dyżurny bełchatowskiej komendy został poinformowany, że w centrum miasta porusza się pojazd marki Renault Laguna, którego kierujący nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Na miejsce skierowano policjantów którzy namierzyli wskazany pojazd. Pomimo podjętej próby zatrzymania, kierujący nie zastosował się do poleceń mundurowych a wręcz zwiększył prędkość i zaczął się oddalać.

Policjanci podjęli bezpośredni pościg za pojazdem, który nadal się nie zatrzymywał. Kierujący renault po przejechaniu kilku ulic, na rondzie nie zapanował nad pojazdem i uderzył w latarnię przy przejściu dla pieszych na ul. Kwiatowej. Za kierownicą siedział 19-letni bełchatowianin, który nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

W chwili zdarzenia był trzeźwy. Wraz z nim pojazdem poruszali się trzej młodzi mężczyźni, nikt nie odniósł obrażeń.

Mężczyźnie postawiono zarzut z dotyczący  nie zatrzymuje pojazdu do kontroli drogowej. Jest to  przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Ponadto w trakcie interwencji okazało się, że 19-latek jest poszukiwany celem doprowadzenia do placówki opiekuńczo-wychowawczej, do której wkrótce zostanie dowieziony.

źródło: http://belchatow.policja.gov.pl

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz