Home Kronika policyjna Z ostatniej chwili. 20 osób rannych w tym dzieci w wypadku autobusów w Ruścu. Trzy śmigłowce zabrały poszkodowanych.

Z ostatniej chwili. 20 osób rannych w tym dzieci w wypadku autobusów w Ruścu. Trzy śmigłowce zabrały poszkodowanych.

by admin
591 wejść

Do tragicznego wypadku doszło dziś ok godziny 16 w miejscowości Rusiec w którym uczestniczyły trzy pojazdy w tym dwa autobusy wiozące wycieczkę szkolną z dziećmi. Na miejsce wypadku wezwano trzy śmigłowce.

W autobusach było 98 pasażerów, 19 osób dorosłych i 79 dzieci które wracały z wycieczki w Ujeździe. Do domu pozostało im kilkadziesiąt kilometrów. Wycieczkę organizowała szkoła z Młyniska koło Białej w powiecie wieluńskim. Trzy osoby (dwoje dzieci i kierowca autobusu) w stanie ciężkim zostały przetransportowane do szpitali. Ogólnie rannych zostało 20 osób ale liczba ta może jeszcze wzrosnąć gdyż rodzice, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia udali się z dziećmi do szpitali.

Z informacji uzyskanych od naocznych świadków wynika, że auto osobowe zatrzymało się przez zamkniętym szlabanem, tuż za nim zatrzymał się autobus a kolejny z niewyjaśnionych do tej pory przyczyn uderzył w tył stojącego przed nim. Jako pierwsi pomocy udzielili ludzie przebywający w tym czasie w sklepie.

Ruch w kierunku Wielunia został całkowicie zablokowany a policjanci kierują pojazdy objazdami. Nie wiadomo dokładnie ile jeszcze czasu będzie zablokowana.

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz