Home Kronika policyjna 82-latek zginął na motorowerze w Zelowie.

82-latek zginął na motorowerze w Zelowie.

by admin
423 wejść

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do jakiego doszło 25 września 2018 roku po godz. 16.30 na skrzyżowaniu ulic Wąskiej i Kościuszki w Zelowie. Zginął 82-letni motorowerzysta. Apelujemy o ostrożność i rozsądek na drodze!

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 82-letni kierujący motorowerem wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu ul. Kościuszki kierującemu renault master i doprowadził do zderzenia. Na skutek wypadku motorowerzysta doznał obrażeń. Niestety reanimacja poszkodowanego nie powiodła się i 82-latek zmarł.

Kierowca samochodu dostawczego był trzeźwy i nie odniósł żadnych obrażeń. Szczegóły tego wypadku pod nadzorem prokuratora wyjaśniają  bełchatowscy policjanci.

Policjanci apelują do wszystkich kierowców o szczególną uwagę, zachowanie rozsądku, a przede wszystkim o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

Pod żadnym pozorem nie wsiadajmy za kierownicę po wcześniejszym wypiciu alkoholu. 

Szczególny apel kierujemy również do pieszych, by nie wchodzili bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Nawet na przejściu dla pieszych należy się upewnić, czy kierujący zdąży wyhamować. Oczywiście to pieszy ma pierwszeństwo na przejściu, ale tutaj zasada ograniczonego zaufania jak najbardziej ma zastosowanie. 

Każdy pieszy i rowerzysta powinien również pamiętać o swoim bezpieczeństwie i zadbać o to, aby być widocznym, zwłaszcza przy obecnych zmiennych warunkach atmosferycznych i szybciej zapadającym zmroku. Kamizelka odblaskowa, breloczek, opaska, czy nawet zwykła latarka sprawią, że poruszając się przy słabo oświetlonej drodze będzie lepiej widoczny dla nadjeżdżającego kierowcy.

źródło: http://www.belchatow.policja.gov.pl

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz