Home Kronika policyjna Podpalacz w areszcie.

Podpalacz w areszcie.

by admin
401 wejść

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 33-letniemu mężczyźnie, który jest podejrzany o podpalenie śmieci przed drzwiami mieszkania w bloku, przez co uszkodzone zostały drzwi oraz ściany klatki schodowej.

Wywołany pożar zagrażał bezpośrednio zdrowiu, a nawet życiu mieszkańców bloku, dlatego sąd na wniosek policjantów i prokuratora podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu podpalacza.

Do zdarzenia doszło 27 września około godz. 1.00 w nocy w jednym z bloków przy ul. Olsztyńskiej. Bełchatowscy policjanci zostali zaalarmowani przez lokatorów o podpaleniu śmieci przed drzwiami jednego z mieszkań. W wyniku pożaru zniszczeniu uległy drzwi oraz ściany klatki schodowej.

Straty oszacowano na około 5 tys. złotych. Na szczęście w tym zdarzeniu nie ucierpiał żaden z mieszkańców bloku. W efekcie prowadzonych działań funkcjonariusze ustalili sprawcę i dokonali jego zatrzymania. Okazał się nim być 33- letni mieszkaniec bloku.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia innych osób oraz uszkodzenia mienia, za co grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Na wniosek prokuratury sąd aresztował tymczasowo mężczyznę na 3 miesiące.

źródło: http://www.belchatow.policja.gov.pl foto: pixabay

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz