Home Wiadomości Coraz więcej włamań do domów jednorodzinnych w powiecie bełchatowskim.

Coraz więcej włamań do domów jednorodzinnych w powiecie bełchatowskim.

by admin
446 wejść

W związku z ostatnimi włamaniami do domów jednorodzinnych, do których dochodzi w godzinach dopołudniowych, najczęściej na obrzeżach Bełchatowa, apelujemy do mieszkańców o czujność i przezorność. Informacje o podejrzanych osobach lub pojazdach prosimy przekazywać dyżurnemu Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie na nr alarmowy 997 lub 112. Każda informacja będzie zweryfikowana.

W ostatnich dniach na terenie powiatu bełchatowskiego doszło do kilku włamań do domów jednorodzinnych. Do przestępstw dochodzi najczęściej pomiędzy godziną 8.00 a 11.00. Sprawcy dostają się do domów poprzez wyważenie drzwi tarasowych lub okna, zazwyczaj znajdującego się z tyłu budynku. Łupem złodziei padają wyłącznie biżuteria i pieniądze. Aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji należy pamiętać o zamykaniu drzwi i okien za każdym razem kiedy wychodzimy z domu, także wtedy, kiedy udajemy się do sklepu na szybkie zakupy. Włamywacze potrzebują dosłownie kilkunastu minut, aby dokładnie splądrować mieszkanie i ukraść to co ich interesuje najbardziej. Dlatego nie należy trzymać w jednym miejscu biżuterii, pieniędzy i innych kosztowności. Warto też poszukać oryginalnej skrytki na cenne przedmioty, innej niż barek czy szuflada w sypialni.

Drodzy mieszkańcy, jeżeli zauważycie cokolwiek, co wzbudzi Wasz niepokój w miejscu zamieszkania, zobaczycie nieznajomego, próbującego otwierać drzwi u sąsiada, a wiecie, że nie ma go w domu nie czekajcie, natychmiast dzwońcie na Policję. Każda informacja, także ta anonimowa będzie zweryfikowana.

belchatow.policja.gov.pl / foto.pixabay

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz