Home Wiadomości Koniec korków na Wojska Polskiego. Nowe rondo już 30 listopada.[FILM]

Koniec korków na Wojska Polskiego. Nowe rondo już 30 listopada.[FILM]

by admin
455 wejść

Wszystko wskazuje na to, że 30 listopada pojedziemy po nowym rondzie. Wtedy właśnie miasto planuje oddać do dyspozycji kierowców przebudowane skrzyżowanie Wojska Polskiego, Armii Krajowej i al. Wyszyńskiego. Zakończenie tej najważniejszej w tym roku inwestycji powinna znacząco odkorkować tamten rejon miasta i poprawić komfort jazdy.


Warunki drogowe sprzyjają drogowcom, więc prace związane z przebudową jednego z najważniejszych miejskich skrzyżowań nabrały tempa. To największa tegoroczna inwestycja drogowa i w połączeniu z przebudową ulicy Kopeckiego z pewnością odciąży ona jedną z najbardziej zatłoczonych miejskich arterii.


– Od wielu lat ilość samochodów w Bełchatowie rośnie, a co za tym idzie miejscami tworzą się korki. Dlatego wszystkie proponowane i realizowane przez nas rozwiązania drogowe mają przede wszystkim systematycznie usprawniać ruch w naszym mieście. Rondo na Wojska Polskiego było bardzo potrzebne i jestem przekonana, że dzięki niemu w tej części miasta będzie się jeździć znacznie wygodniej – mówi prezydent Bełchatowa, Mariola Czechowska.


Zarys nowego ronda jest już gotowy. Ułożone są krawężniki, trwa wylewanie masy i układanie kostki na chodnikach. W najbliższych dniach montowane będzie oznakowanie pionowe i malowane poziome. Wszystko po to, by kierowcy mogli po rondzie pojechać już 30 listopada – na ten dzień bowiem magistrat planuje odbiór inwestycji.


Zgodnie z projektem rondo będzie miało zwykłą geometrię, jedynie od strony ulicy Armii Krajowej w ulicę Wojska Polskiego zjeżdżać się oddzielonym od ronda będzie prawoskrętem. Ponadto wykonane zostaną pasy najazdowe dla samochodów ciężarowych z przyczepami oraz autobusów. Prace obejmą także budowę chodników i ciągów pieszo-rowerowych, a także przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerzystów.


Przebudowa skrzyżowania Wojska Polskiego, Armii Krajowej i a;. Wyszyńskiego kosztować będzie 5 mln 600 tys. złotych, ale podobnie, jak w przypadku ronda na Staszica, do inwestycji dołoży się starostwo (mowa tutaj o kwocie 1,5 mln zł.).

źródło: http://belchatow.pl

Może Cię zainteresować

4 komentarze

Anonim 22 listopada 2018 - 08:29

Korki na Wojska Polskiego będą dopuki nie zrobi się skrzyżowania bezkolizyjnego między Akademicką a Wojska Polskiego, kładki dla pieszych koło Zielonych Arkad i nie rozbuduje Kujawskiej wraz z rondem na Zbozowym Rynku. Czy to tak trudno ogarnąć dla służb miejskich? Trzeba było pomyśleć i zaplanować zjazd z mostu Akademickiego na ul. Toruńska, a nie ze wszyscy jadący do centrum muszą wjechać na górę i potem Kujawską w dół

Reply
Anonim 22 listopada 2018 - 08:32

Aaaa a… Odpowiedź dotyczy Bydgoszczy, podobny problem

Reply
KaliA 26 listopada 2018 - 08:15

Anonim! Ortografii to się uczyłeś? Dbaj o nas język!

Reply
Ebeja 30 listopada 2018 - 22:02

Rondo ok. Bardzo nie lubiłem tej krzyżówki. Omijałem ją szerokim łukiem. Rondo. Ale czy to rozwiąże problem zakorkowanej Armii Krajowej w stronę Binkowa? Wątpię. W godzinach szczytu czy w święta będzie problem. Na Armii przydałby się drugi pas. Tak mi się wydaje . Obym się mylił…

Reply

dodaj komentarz