Home Wiadomości Zmiana organizacji ruchu na Dolnośląskim i Binkowie już od piątku.

Zmiana organizacji ruchu na Dolnośląskim i Binkowie już od piątku.

by admin
366 wejść

Od piątku, 23 listopada na dwóch osiedlowych ulicach zmieni się organizacja ruchu. Mowa o uliczce wzdłuż bloków 337 – 340 na os. Dolnośląskim oraz św. Barbary na Binkowie. Zmiany wprowadzone zostaną po konsultacjach z mieszkańcami i zgodnie z ich wnioskami.


Do bełchatowskiego magistratu docierają sygnały od mieszkańców, głównie os. Dolnośląskiego, dotyczące problemów z płynnością jazdy, które wynikają głównie z niewłaściwego parkowania w okolicach bloków. I to właśnie tego rejonu miasta dotyczy największa liczba zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń. Od stycznia w 193 miejscach w Bełchatowie (na samym Dolnośląskim w 88) zaznaczono nieprawidłowe parkowanie. Jednym z najbardziej newralgicznych lokalizacji jest uliczka wzdłuż bloków, 337, 338, 339 i 340.


Wspólnoty mieszkaniowe tych bloków utwardziły fragmenty należących do nich działek, które przylegają bezpośrednio do jezdni. W efekcie parkujące wzdłuż bloków samochody zajmowały część jezdni. Uliczka była więc przewężona, a ruch dwustronny w praktyce był mocno ograniczony. O jak najbardziej korzystnym rozwiązaniu tej sytuacji miasto rozmawiało z mieszkańcami i podjęto decyzję o wprowadzeniu zmian w organizacji ruchu w tamtym rejonie osiedla. Zmiany zaczną obowiązywać od piątku, 23 listopada.


Od tego dnia dwukierunkowa do tej pory uliczka wzdłuż bloków 337 – 340 będzie jednokierunkowa. Ruch odbywać się będzie w kierunku al. kard. S Wyszyńskiego. Oznacza to, że kierowcy wjeżdżający w osiedle od Wyszyńskiego właśnie, będą musieli skręcić w prawo, przejechać wzdłuż bloku 341 i skręcić w lewo, by dojechać do bloków od 337 do 340. Jednocześnie kierowców jadących z ulic Weigla, Michałowskiego, Kotarbińskiego oraz Curie-Skłodowskiej obowiązywać będzie nakaz jazdy w prawo, a z Męczenników Katyńskich – prosto lub w prawo.


Nowa organizacja ruchu wprowadzona zostanie na razie „na próbę”, do czerwca 2019 roku. Jeśli to rozwiązanie pozwoli upłynnić ruch w tym rejonie Dolnośląskiego, będzie ono obowiązywać na stałe.

źródło: belchatow.pl

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz