Home Wiadomości 100.000 złotych na nowe auta dla policji.

100.000 złotych na nowe auta dla policji.

by admin
464 wejść

100 tys. zł na zakup samochodów służbowych przekaże miasto bełchatowskiej policji – zdecydowali miejscy radni podczas sesji, 30 listopada. Rada ustaliła także wysokość wynagrodzenia prezydent Bełchatowa, która miesięcznie będzie zarabiać 10 940 zł, czyli tak jak do tej pory.   

Miejscy radni jednogłośnie zdecydowali o wsparciu dla Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie. Jednostka otrzyma 100 tys. zł, które wykorzysta na doposażenie policyjnego taboru. – Dzięki dofinansowaniu będziemy mogli kupić dwa, a może nawet trzy samochody służbowe. Planujemy, aby były to auta nieoznakowane – mówi insp. Karol Mielczarek, Komendant Powiatowy Policji w Bełchatowie. – Cieszy nas, że miasto po raz kolejny pomaga jednostce, a tym samym dba o bezpieczeństwo mieszkańców. To jakim sprzętem dysponuje jednostka ma bowiem ogromny wpływ na jej skuteczność – dodaje insp. Mielczarek. Nie wiadomo jeszcze, kiedy samochody trafią do jednostki. Przetarg na ich zakup policja planuje ogłosić jak najszybciej.  

Uchwała, którą miejscy radni przyjęli 30 listopada zmienia uchwałę przyjętą w maju. Wówczas miasto przekazało jednostce 160 tys. zł z czego 100 tys. zł miała wykorzystać na przebudowę szatni w komendzie. Pieniądze na remont Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowa otrzymała jednak z budżetu centralnego. Komendant bełchatowskiej jednostki zwrócił się więc do miasta z prośbą, aby przekazane wcześniej środki można było wykorzystać na inny cel, czyli zakup nowych samochodów.

źródło: belchatow.pl

Może Cię zainteresować

2 komentarze

Kuba 1 grudnia 2018 - 21:27

No to na jakieś może jedno auto starczy.

Reply
Don 12 grudnia 2018 - 04:41

Jedno auto i to bez doposażenia

Reply

dodaj komentarz