Switch on the EIT in customizer!
Home Wiadomości Bełchatów. Fatalne warunki pogodowe. Kierowcy uważajcie na drogach.

Bełchatów. Fatalne warunki pogodowe. Kierowcy uważajcie na drogach.

by admin
174 wyświetleń

OSTRZEŻENIE POGODOWE STOPNIA 3 / 5 – Ogólno dynamiczne zmiany w aurze. Zmieniające się warunki drogowe. Opady śniegu. Opady marznącego deszczu. Oblodzenia.

Polska już znajduje się w zasięgu niżu i frontu atmosferycznego z głównym oddziaływaniem na zachód od granic kraju. Z biegiem godzin, sytuacja będzie się zmieniać w głębi kraju. Tutaj gdzie trzyma mróz, a następnie nadciągnie front, sytuacja może być najbardziej niekorzystna.
W początkowej fazie zmian, spadnie dynamicznie ciśnienie. Następnie nasili się prędkość wiatru. Liczmy się z obfitymi opadami śniegu. Kolejne godziny to już opady marznące deszczu ze śniegiem i deszczu. Sytuacja poprawi się na chwilę kiedy odpuści mróz i pozostaną z nami mokre opady. 

UWAGA ! Chwilami opady mogą być dość intensywne. W fazie przejścia opadów suchych śniegu na mokry, może dojść do oblodzenia jezdni, chodników oraz wszystkich innych przedmiotów, które mają kontakt z opadem. Na drogach wysokie ryzyko pojawienia się zjawiska ” czarnego lodu „.

Nie wykluczone lokalne podtopienia poprzez obfite opady oraz topniejącą warstwę śniegu.

Kierowcy ! Oprócz uwagi na złe warunki drogowe, pamiętajmy o pieszych poruszających się w ciągach chodnikowych tuż przy jezdni ! Zwracajcie uwagę na kałuże. Zwolnijcie ! Starajcie się je omijać !

Ostrzeżenie obowiązuje w terminie dnia 08.01.2019 godz. 03:00 do odwołania. Swoim zasięgiem obejmuje miasto oraz powiat Bełchatowski wraz z powiatami ościennymi.

Bądźcie czujni. Uważajcie na siebie i innych !

źródło: Zespół CMiOP-Bełchatów / Łukasz Gorzelski / foto: pixabay

3 komentarze
0

Może Cię zainteresować

3 komentarze

Hahah 8 stycznia 2019 - 14:12

A o wypadku w Chabielicach nic nie napisaliscie… Tak to wszędzie macie dojścia

Odpowiedz
Marcin 8 stycznia 2019 - 21:09

Co Cię to interesuje kacy łbie gdzie mają dojścia? Zawsze się jakaś menda zazdrosna trafi, lepiej anonimowo niż pod postem na FB bohaterze? Żal. Pl

Odpowiedz
Dyżurny 8 stycznia 2019 - 20:40

A czy my mamy możliwość się klonować ? Jak na raz dzieje się dużo, nie mamy opcji wszystkiego ogarnąć.

Odpowiedz

skomentuj