Home Kronika policyjna Akcja jak z filmu. Rozbity radiowóz. Pościg za pijanym kierowcą w Piotrkowie.

Akcja jak z filmu. Rozbity radiowóz. Pościg za pijanym kierowcą w Piotrkowie.

by admin
413 wejść

Po pościgu ulicami Piotrkowa Trybunalskiego policjanci zatrzymali młodego kierowcę volkswagena. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli. Uciekał łamiąc przepisy i zatrzymał się dopiero po uderzeniu w policyjny radiowóz. Kierowca był nietrzeźwy, miał aktualny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów i był poszukiwany. Za takie przestępstwa grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

26 stycznia 2019 roku tuż po godzinie 22.00 dyżurny piotrkowskiej jednostki otrzymał informację od policjanta będącego w czasie wolnym od służby, że ulicami miasta przemieszcza się volkswagen golf, którego kierowca mogł być nietrzeźwy.

Funkcjonariusze bez chwili zwłoki pojechali we wskazany rejon i szybko odnaleźli opisywany pojazd. Kierowca chaotycznie zmieniał tor jazdy. Mimo policyjnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych oraz poleceń do zatrzymania pojazdu,  kierowca golfa kontynuował jazdę i przyspieszał. Usiłując umknąć policjantom, kierujący golfem popełnił szereg wykroczeń.

W pewnym momencie stróże prawa wyprzedzili volkswagena i zatrzymali się przy lewej stronie jezdni. Kierowca golfa stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w stojący radiowóz. Policjanci zatrzymali 28-latka. Szybko okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy. Miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych systemach funkcjonariusze ustalili, że mieszkaniec gminy Rozprza posiadał aktualny sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów, a także był poszukiwany na podstawie nakazu doprowadzenia. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Niezatrzymanie się do kontroli drogowej, jest przestępstwem zagrożonym karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu w okresie obowiązywania sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów kara do 5 lat więzienia oraz utrata prawa jazdy. Odrębną karą będą grzywny za złamanie przepisów ruchu drogowego.

źródło: piotrkow-trybunalski.policja.gov.pl

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz