Home Wiadomości Uczniowie klasy policyjnej złożyli ślubowanie.

Uczniowie klasy policyjnej złożyli ślubowanie.

by admin
441 wejść

„Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków ucznia klasy o profilu policyjnym w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych numer 3 w Bełchatowie ślubuję systematycznie i wytrwale zdobywać wiedzę i umiejętności, wykorzystując jak najlepiej czas i warunki do nauki” – tak rozpoczynają się słowa przysięgi, którą 30 stycznia 2019 roku, w auli Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie złożyli uczniowie klasy policyjnej z bełchatowskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych numer 3 w Bełchatowie.

Wczoraj w auli Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie odbyło się uroczyste ślubowanie młodzieży z pierwszej klasy policyjnej IV Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Bełchatowie. Uczniowie przez najbliższe trzy lata będą zgłębiać tajniki nie tylko służb mundurowych, ale również dawać przykład dobrej, obywatelskiej postawy.

Spotkanie rozpoczęło się od uroczystego meldunku złożonego I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Bełchatowie – mł.insp. Tomaszowi Jędrzejczykowi. Złożone na sztandar szkoły przyrzeczenie odebrali od uczniów: I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Bełchatowie – mł.insp. Tomasz Jędrzejczyk, Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji – asp.sztab. Jarosław Popławski oraz nauczyciel Janusz Góra. Młodzi kadeci, przyrzekali gotowość dochowania wierności Ojczyźnie, przestrzegania prawa, szacunku dla innego człowieka, wytrwałości w rozwoju osobowości i zdobywaniu wiedzy.

Mł. insp. Tomasz Jędrzejczyk przekazał uczniom gratulacje i życzył im wielu sukcesów oraz wytrwałości w edukacji. W swoim przemówieniu podkreślił, że noszenie munduru to wyzwanie dla młodego człowieka, który musi to robić z godnością i jednocześnie czuć ciężar odpowiedzialności, aby swoim zachowaniem dawać przykład innym. Komendant zwracał uwagę, że nauka w klasie policyjnej daje młodym szansę na znalezienie pracy w tym zawodzie. Dzięki takiej nauce uczniowie mogą w pewnym zakresie poznać pracę policjanta, co jednocześnie jest okazją do weryfikacji wyobrażeń na temat tego zawodu i ewentualnych dalszych decyzji wyboru drogi zawodowej. Ci, którzy wiążą swoje plany zawodowe z formacją Policji są lepiej przygotowani do zdawania w przyszłości egzaminów do Policji. Komendant życzył uczniom aby po zakończeniu nauki podjęli skuteczną próbę rekrutacji do Policji.

Po ślubowaniu uczniowie zwiedzili bełchatowską komendę oraz poznali specyfikę służby policjantów z wydziałów: prewencji, dochodzeniowo-śledczego, zespołu techniki kryminalistycznej. Przyglądali się też pracy na stanowisku oficera dyżurnego policji oraz wysłuchali informacji z zakresu odpowiedzialności prawnej osób nieletnich. Bezpośrednie rozmowy z bełchatowskimi funkcjonariuszami okazały się dla licealistów okazją do zadawania pytań o warunki policyjnej służby i przydatne umiejętności oraz predyspozycje.

źródło: http://belchatow.policja.gov.pl

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz