Switch on the EIT in customizer!
Home Wiadomości Uczniowie klasy policyjnej złożyli ślubowanie.

Uczniowie klasy policyjnej złożyli ślubowanie.

by admin
192 wyświetleń

„Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków ucznia klasy o profilu policyjnym w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych numer 3 w Bełchatowie ślubuję systematycznie i wytrwale zdobywać wiedzę i umiejętności, wykorzystując jak najlepiej czas i warunki do nauki” – tak rozpoczynają się słowa przysięgi, którą 30 stycznia 2019 roku, w auli Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie złożyli uczniowie klasy policyjnej z bełchatowskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych numer 3 w Bełchatowie.

Wczoraj w auli Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie odbyło się uroczyste ślubowanie młodzieży z pierwszej klasy policyjnej IV Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Bełchatowie. Uczniowie przez najbliższe trzy lata będą zgłębiać tajniki nie tylko służb mundurowych, ale również dawać przykład dobrej, obywatelskiej postawy.

Spotkanie rozpoczęło się od uroczystego meldunku złożonego I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Bełchatowie – mł.insp. Tomaszowi Jędrzejczykowi. Złożone na sztandar szkoły przyrzeczenie odebrali od uczniów: I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Bełchatowie – mł.insp. Tomasz Jędrzejczyk, Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji – asp.sztab. Jarosław Popławski oraz nauczyciel Janusz Góra. Młodzi kadeci, przyrzekali gotowość dochowania wierności Ojczyźnie, przestrzegania prawa, szacunku dla innego człowieka, wytrwałości w rozwoju osobowości i zdobywaniu wiedzy.

Mł. insp. Tomasz Jędrzejczyk przekazał uczniom gratulacje i życzył im wielu sukcesów oraz wytrwałości w edukacji. W swoim przemówieniu podkreślił, że noszenie munduru to wyzwanie dla młodego człowieka, który musi to robić z godnością i jednocześnie czuć ciężar odpowiedzialności, aby swoim zachowaniem dawać przykład innym. Komendant zwracał uwagę, że nauka w klasie policyjnej daje młodym szansę na znalezienie pracy w tym zawodzie. Dzięki takiej nauce uczniowie mogą w pewnym zakresie poznać pracę policjanta, co jednocześnie jest okazją do weryfikacji wyobrażeń na temat tego zawodu i ewentualnych dalszych decyzji wyboru drogi zawodowej. Ci, którzy wiążą swoje plany zawodowe z formacją Policji są lepiej przygotowani do zdawania w przyszłości egzaminów do Policji. Komendant życzył uczniom aby po zakończeniu nauki podjęli skuteczną próbę rekrutacji do Policji.

Po ślubowaniu uczniowie zwiedzili bełchatowską komendę oraz poznali specyfikę służby policjantów z wydziałów: prewencji, dochodzeniowo-śledczego, zespołu techniki kryminalistycznej. Przyglądali się też pracy na stanowisku oficera dyżurnego policji oraz wysłuchali informacji z zakresu odpowiedzialności prawnej osób nieletnich. Bezpośrednie rozmowy z bełchatowskimi funkcjonariuszami okazały się dla licealistów okazją do zadawania pytań o warunki policyjnej służby i przydatne umiejętności oraz predyspozycje.

źródło: http://belchatow.policja.gov.pl

0 komentarz
0

Może Cię zainteresować

skomentuj