Home Wiadomości Niska świadomość ekologiczna mieszkańców. [ZDJĘCIA]

Niska świadomość ekologiczna mieszkańców. [ZDJĘCIA]

by admin
486 wejść

STOP SMOG – Oddech dla Bełchatowa. Pod taką nazwą odbyła się po raz kolejny akcja informacyjno – edykacyjna mająca na celu uświadomienie mieszkańcom Bełchatowa i okolic w jaki sposób można wspólnie zadbać o czyste powietrze w naszym regionie.

Na wszystkich, którzy tego dnia odwiedzili Galerię Olimpia czekało wiele atrakcji, gier i zabaw. Na wielu stoiskach można było zapoznać się z programami operacyjnymi w zakresie dofinansowania do ekologicznego ogrzewania. Na scenie wewnątrz galerii dzieci z bełchatowskich przedszkoli zaprezentowały przedstawienia pt. „Czerwony kapturek i zielony las” oraz „Dbamy o środowisko”.

Mimo dużego zaangażowania organizatorów i ciekawej oferty przygotowanej dla wszystkich tych, którzy chcą walczyć ze smogiem, okazuje się, że zainteresowanie akcją jest znikome. Jest to kolejny dowód na to, że świadomość mieszkańców w tym zakresie jest wciąż przerażająco mała.
Zatem podnoszenie „świadomości” ekologicznej to niewątpliwie spore wyzwanie nie tylko dla samorządu, ale dla Nas wszystkich. Wymaga to czasu, chęci i woli zrozumienia problemu, na którego rozwiązanie jako obywatele mamy wpływ największy…

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz