Home Kronika policyjna Nożownik w rękach policji. Ugodził nożem dwie kobiety.

Nożownik w rękach policji. Ugodził nożem dwie kobiety.

by admin
481 wejść

Mężczyzna, który 6 lutego 2019 roku w Bełchatowie ugodził nożem dwie kobiety został zatrzymany przez policjantów już po upływie 12 godzin po ataku. Usłyszał prokuratorskie zarzuty usiłowania zabójstwa. Za takie przestępstwo grozi kara do 25 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce wieczorem, 6 lutego 2019 roku w okolicach Placu Wolności w Bełchatowie. O godzinie 17.15 i 18.00 agresywny mężczyzna bez powodu zaatakował dwie przypadkowo spotkane kobiety, które ugodził nożem.

Jego ofiarą najpierw padła starsza pani. Napastnik zanim ją zaatakował pomógł jej wyrzucić śmieci. Kiedy kobieta szła już do domu agresor grożąc, że ją zabije zadał jej cios nożem w klatkę piersiową i uciekł. Następnie napadł na 40-letnią bełchatowiankę, która wracała z kościoła.

Bandyta zaatakował ją od tyłu raniąc swoją ofiarę w okolice żeber, po czym uciekł. Funkcjonariusze po otrzymaniu informacji o zdarzeniu z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego natychmiast ruszyli w teren. Wyjaśniali okoliczności i przebieg zdarzenia.

Przesłuchali pokrzywdzone kobiety, z którymi ustalali rysopis sprawcy. Poszukiwali świadków zdarzenia, rozpytywali mieszkańców i osoby pracujące w punktach handlowych w okolicy miejsca przestępstwa. Mnogość podjętych działań i dobre rozpoznanie środowiska przestępczego sprawiła, że policjanci sprawnie wytypowali sprawcę. Wizerunek bandyty został okazany pokrzywdzonym, które rozpoznały napastnika.

Wtedy, tylko kwestią czasu było zatrzymanie 29-latka. Rankiem 7 lutego o godzinie 6.15 kryminalni zatrzymali wcześniej notowanego bełchatowianina w jego miejscu zamieszkania. Podczas przeszukania policjanci odnaleźli nóż. 29-latek usłyszał prokuratorskie zarzuty usiłowania zabójstwa dwóch kobiet.

Przestępstwo takie zagrożone jest karą do 25 lat pozbawienia wolności. Prokuratura Rejonowa w Bełchatowie złożyła wniosek do Sądu Rejonowego w Bełchatowie o zastosowanie wobec sprawcy środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu

źródło: http://www.belchatow.policja.gov.pl

Może Cię zainteresować

1 komentarzy

Zabka 10 lutego 2019 - 21:50

Nic tylko kula w łeb i do piachu z takim,a nie bedziemy go utrzymywac przez 25 lat. Coraz więcej kryminalistów chodzi po naszym miescie. Strach wychodzic z domu.

Reply

dodaj komentarz