Home Wiadomości UWAGA! Zmiana organizacyjna ruchu przy szpitalu.

UWAGA! Zmiana organizacyjna ruchu przy szpitalu.

by admin
430 wejść

W związku z budową węzła przesiadkowego od wtorku, 19 lutego, tymczasowo przeniesiona zostanie wiata przystankowa MZK, wyłączony z ruchu zostanie także fragment drogi przy istniejącym przystanku i pobliskim parkingu. Sam dworzec ma być gotowy w grudniu.

Budowę węzła przesiadkowego przy ul. Czaplinieckiej wykonawca, którym jest bełchatowska firma Sanel, rozpoczął od wykonania sieci kanalizacyjnej i deszczowej. W marcu planowane jest wykonanie przyłączy instalacji zewnętrznych wokół budynku. Rozpoczęcie prac budowlanych pod stopy fundamentowe wiaty oraz pod płytę fundamentową obiektu.

Prace budowlane, które ruszyły w połowie stycznia są już w takim stopniu zaawansowane, że wymagają przeniesienia wiaty przystankowej o 100 m w kierunku północnym. Od wtorku, 19 lutego pasażerowie Miejskiego Zakładu Komunikacji będą wsiadać i wysiadać z autobusów na przystanku usytuowanym 100 m w kierunku północnym dalej niż obecnie. Jednocześnie z ruchu całkowicie wyłączony zostanie fragment drogi przy istniejącym przystanku.

Oznacza to, że mieszkańcy chcący jechać od szpitala w kierunku centrum Bełchatowa, będą musieli dojść do nowego przystanku wzdłuż ulicy Czaplinieckiej. Natomiast pasażerom jadącym do lecznicy wygodniej będzie, jeśli wysiądą przystanek wcześniej od krańcówki, czyli w okolicach parkingu strzeżonego przy SOR (Szpitalnym Oddziale Ratunkowym).

Zgodnie z projektem węzeł przesiadkowy będzie miał 357 mkw., będą to dwa połączone ze sobą mniejsze budynki, w których znajdą się poczekalnia, kasa, toalety, pomieszczenia dla kierowców, gastronomia oraz punkt informacyjny. Co ważne, dworzec będzie w całości dostosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Prace, które zakończyć się mają w grudniu, kosztować będą ok. 6,5 mln złotych.

informacja prasowa UM Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz