Home Kultura i edukacja Kobieta w obiektywie.

Kobieta w obiektywie.

by admin
410 wejść

W bibliotece głównej oglądać można fotografie, których tematem jest opowieść o kobiecie, w różnych ujęciach i odsłonach. Prezentowane prace są wykonane przez członków Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego. Wystawa będzie czynna do końca marca.

Kobieta inspirowała i fascynowała twórców od zawsze. Jej wizerunek przez lata się zmieniał. O kobietach powiedziano już bardzo wiele, a charakter tych opowieści był różny, w zależności od epoki, od płci artysty, od jego wyobraźni i wrażliwości.  Ten szeroki i fascynujący temat pojawia się także na fotografiach członków Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego oraz fotografików współpracujących z Towarzystwem.

Miejskia i Powiatowa Biblioteka w Bełchatowie przy ul. Kościuszki 9 zaprasza na obejrzenie wystawy „Kobieta obiektywna”. Jest to zbiór prac opowiadających o płci pięknej, przedstawia fotografie, których główną bohaterką jest kobieta, w jej różnorodnych, często zaskakujących odsłonach. Wystawa będzie czynna do końca marca.

Bełchatowskie Towarzystwo Fotograficzne jest stowarzyszeniem zrzeszającym miłośników fotografii. Istnieje od 2000 r. i działa na terenie Bełchatowa. Siedzib a BTF-u jest placówka MCK Bełchatów Oddział Grocholice.  Członkowie Towarzystwa rejestrują wydarzenia z miasta i powiatu, łączy ich nie tylko pasja, ale i przyjaźń. BTF jest organizatorem plenerów, warsztatów, szkoleń i licznych wystaw.

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz