Home Kronika policyjna Pijany 27-latek zbiegł z miejsca zdarzenia.

Pijany 27-latek zbiegł z miejsca zdarzenia.

by admin
513 wejść

27-letni kierowca opla spowodował kolizję z fordem i uciekł z miejsca zdarzenia. Został zatrzymany przez dzielnicowych. Odpowie teraz za kierowanie w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej.

19 lutego 2019 roku tuż przed godziną 15.00 policjanci zostali wysłani na miejsce kolizji drogowej w miejscowości Bocianicha w gminie Zelów. Na miejscu mundurowi zastali 42-letniego kierowcę forda, który podał, że w miejscowości Kociszew kiedy mijał się z oplem insignią doszło do zderzenia pojazdów lusterkami.

Kierujący oplem jednak nie zatrzymał się i odjechał. Kierowca forda mając podejrzenie, że mężczyzna mógł być nietrzeźwy pojechał za nim. Próbował go zatrzymać, jednak kierowca opla uderzył w forda, tym razem w przedni błotnik i uciekł z miejsca zdarzenia.

Policjanci ustalili właściciela auta i rysopis sprawcy. W akcję włączyli się dzielnicowi z Zelowa, którzy szybko namierzyli uciekiniera w jego miejscu zamieszkania. Zaskoczony widokiem mundurowych 27-latek zaprzeczał aby uczestniczył w jakimkolwiek zdarzeniu drogowym.

Opel insignia zaparkowany na terenie posesji  posiadał ślady po kolizji drogowej, a policyjne badanie stanu trzeźwości wykazało, że mieszkaniec gminy Zelów miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, stracił prawo jazdy. Wczoraj usłyszał zarzuty. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie też za spowodowanie kolizji drogowej.

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz