Home Kultura i edukacja Rzeczywistość a Wyobrażenie.

Rzeczywistość a Wyobrażenie.

by admin
422 wejść

Od 1 marca w Gigantach Mocy można oglądać prace trzech autorek zdjęć Elżbiety Drewniak, Anety Więcek-Zabłotnej i Anny Kępy.

ELŻBIETA DREWNIAK – Z okien mojego mieszkania mam widok na dom. Zwyczajny budynek, a jednak za każdym razem inny, magiczny, zależny od pogody, pory dnia i roku, a także od mojego nastroju i stanu emocji. Dokumentuję go od 10 lat.

ANETA WIĘCEK-ZABŁOTNA – “Bajki prawdziwe” to cykl fotografii wskazujący na ułomność ludzkiej egzystencji, na rozdźwięk między uznanymi wzorcami a istniejącym stanem rzeczy. Zestawienie tytułów bajek z problemami współczesnego świata, w zamyśle, ma prowokować, zastanawiać, skłaniać do przemyśleń nad wartością prezentowanych obecnie postaw.

ANNA KĘPA – jest to projekt mający na celu promocję i edukację na rzecz dawnych, i często już zapomnianych technik wytwórczości, rzemiosła i sztuki. Interesuje nas szczególnie okres wczesnego średniowiecza 900 – 1050 AD. Przez kilka ostatnich lat mieszkałam w Wielkiej Brytanii i Rumunii, z małymi epizodami w Skandynawii i Luxemburgu, angażując się w różnego rodzaju projekty społeczne. Chwilowo mieszkam w Polsce, a konkretnie w “niekochanej” Łodzi.

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz