Home Wiadomości Dolnośląskie zyska nowy parking.

Dolnośląskie zyska nowy parking.

by admin
424 wejść

Kierowcy na osiedlu Dolnośląskim zyskają kolejne miejsca parkingowe. W okolicach bloków 213 i 214 miasto wybuduje parking na 32 samochody. Prace, które prowadzić będzie piotrkowska spółka „STRADA” powinny zakończyć się do 30 października.

W Bełchatowie, jak w każdym mieście, zapotrzebowanie na parkingi jest duże. Aut przybywa, w każdej rodzinie często są dwa, a nierzadko nawet trzy. Miejsca parkingowe to zatem ważny dla mieszkańców temat. W ciągu ostatnich czterech lat w mieście przybyło 1000 dodatkowych miejsc postojowych i wciąż powstają nowe. Niebawem ruszą prace na największym z bełchatowskich osiedli.

Prace w okolicach bloków 213 i 214 na os. Dolnośląskim rozpoczną się od odwodnienia terenu. Ponieważ teren, na którym powstanie parking, to obecnie zieleniec i w pasie robót znajdują się drzewa, wykonawca przeprowadzi także ich wycinkę. Po zamontowaniu krawężników na budowanym parkingu ułożona zostanie kostka. Dzięki temu mieszkańcy zyskają 32 nowe miejsca do parkowania, w tym 2 przeznaczone dla osób niepełnosprawnych.

– Miejsc parkingowych nigdy za wiele, zależy nam więc by systematycznie powstawały nowe. Nie tylko duże, ale także te mniejsze i zatoki postojowe, na które nie potrzeba pozwolenia na budowę. Jesteśmy w stałym kontakcie ze wspólnotami mieszkaniowymi, bo to mieszkańcy wiedzą najlepiej, gdzie najbardziej brakuje miejsc postojowych – podkreśla Dariusz Matyśkiewicz, wiceprezydent Bełchatowa.

Z nowego parkingu mieszkańcy osiedla Dolnośląskiego będą mogli korzystać w listopadzie. Jego budowa, włącznie z remontem nawierzchni jezdni prowadzących do bloków 213 i 214 kosztować będzie blisko 350 tys. zł.

źródło: belchatow.pl

Może Cię zainteresować

3 komentarze

Blabla 14 marca 2019 - 05:51

Lepiej jakby sie miasto zajelo jedzacymi zlomami ktore po znajomosci przechodza przeglady. Smiech na sali zero bezpieczenstwa trucie i do tego parkuja miesiacami pod blokami uniemozliwiajac innym zaparkowanie po powrocie z pracy. Niedlugo beda tylko bloki i parkingi. Zle szukacie rozwiazania.

Reply
Mieszkaniec 14 marca 2019 - 07:23

Cały czas Dolnośląskie, a na Binkowie nic nie robią. Osiedle stało się najgorszym osiedlem w Bełchatowie.

Reply
Do mieszkaniec 18 marca 2019 - 07:40

A to uruchom swojego radnego jak się stara jak dba tak ma

Reply

dodaj komentarz