Switch on the EIT in customizer!
Home Kronika policyjna Po pijaku przez środek ronda.

Po pijaku przez środek ronda.

by admin
151 wyświetleń

Pijany kierowca citroena wjechał na rondo, opuścił pojazd i oddalił się z miejsca zdarzenia. Zatrzymał go policjant z radomszczańskiej drogówki, który był w czasie wolnym od służby. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawiania wolności.

17 marca 2019 roku o godzinie 16:00 dyżurny bełchatowskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o ujęciu nietrzeźwego kierowcy citroena w Kalisku w powiecie bełchatowskim. Tym razem czujnością wykazał się policjant będący w czasie wolnym od służby. Funkcjonariusz na co dzień pełni służbę w radomszczańskiej drogówce.

Wysłani na miejsce dzielnicowi z posterunku policji w Kleszczowie ustalili, że policjant dziwną jazdę citroena zauważył kiedy jechał swoim autem od strony Kleszczowa w kierunku Bełchatowa. Samochód marki Citroen przemieszczał się w tym samym kierunku. W czasie podróży na krótką chwilę stracił kontakt wzrokowy z autem. Kiedy dojechał do Kaliska zobaczył, że ten sam citroen wjechał na rondo.

Z uszkodzonego pojazdu wysiadł kierowca, który zaczął oddalać się z miejsca zdarzenia. Policjant natychmiast zareagował. Ujął nietrzeźwego mężczyznę, a o zdarzeniu powiadomił dyżurnego bełchatowskiej policji. Mundurowi zbadali stan trzeźwości 59-latka. Miał ponad półtora promila alkoholu w organizmie.

Mieszkaniec powiatu bełchatowskiego stracił prawo jazdy. Tłumaczył, że po skończonej pracy napił się piwa, a później chciał dojechać do domu. Teraz nieodpowiedzialny kierowca usłyszy zarzut. Za jazdę pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawiania wolności do lat 2.

źródło: policja bełchatów/b24tv

0 komentarz
0

Może Cię zainteresować

skomentuj