Home Kronika policyjna Pijana 59 letnia kobieta odjechała z miejsca wypadku.

Pijana 59 letnia kobieta odjechała z miejsca wypadku.

by admin
379 wejść

Kierująca seatem uderzyła w audi i nie zatrzymując się odjechała z miejsca zdarzenia. Chwilę później potrąciła rowerzystę. Miała w organizmie ponad 3 promile alkoholu. 59-latka odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz za spowodowanie niebezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Wczoraj, 21 marca 2019 roku o godz. 16.50 dyżurny bełchatowskiej Policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Drużbice Kolonia w powiecie bełchatowskim. Wysłani na miejsce policjanci ustalili przebieg zdarzenia. Zgłaszający podał, że kiedy zatrzymał się swoim audi na skrzyżowaniu, kierująca seatem wykonująca manewr skrętu w lewo, uderzyła w tył jego auta i odjechała.

Pokrzywdzony pojechał za sprawczynią kolizji drogowej. Zobaczył wówczas, że kierująca seatem wjechała na chodnik i potrąciła rowerzystę. 23-latek upewnił się, że mężczyzna nie potrzebuje pomocy. Następnie pojechał za kierującą seatem i poinformował policję. Kobieta zatrzymała się dopiero, gdy dotarła do celu, na posesję w gminie Drużbice.

Policjanci zastali tam zaparkowanego seata ze śladami uszkodzeń. Okazało się, 59-letnia właścicielka pojazdu miała w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Tłumaczyła, że odjechała z miejsca zdarzeń ponieważ obawiała się konsekwencji jazdy “na podwójnym gazie”. 59-latka straciła już prawo jazdy.

Teraz odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

źródło: http://www.belchatow.policja.gov.pl

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz