Home Wiadomości 30 marca o 20.30 zgaszą światło. Dla ziemi.

30 marca o 20.30 zgaszą światło. Dla ziemi.

by admin
409 wejść

Od kilku lat obchodzona jest „Godzina dla Ziemi”. Akcja ma na celu edukowanie społeczeństwa, jak nasze wybory wpływają na naszą planetę. Każdego roku kilka tysięcy miast i milionów ludzi w ponad stu państwach angażuje się w działania WWF i na godzinę gasi światła. Hasło tegorocznej akcji, która przeprowadzona będzie w sobotę, 30 marca o godz. 20.30, brzmi „Nie niszczmy naszego domu”.


„Godzina dla Ziemi” to wyjątkowa akcja społeczna, która co roku jednoczy miliony ludzi na całym świecie. W zeszłym roku wśród osób zaangażowanych w to niezwykłe wydarzenie znaleźli się mieszkańcy 188 państw świata, a ponad 13 tys. instalacji rozświetlających zabytki i pomniki zostało wyłączonych. W samej Polsce w akcji wzięło udział prawie 80 miast.


Akcja kojarzona jest głównie z tym, że na jedną godzinę ludzie gaszą światła w swoich domach, a władze miast wygaszają oświetlenie w budynkach użyteczności publicznej. W Polsce w ciągu czterech lat akcja zmieniła nieco swój charakter i jej celem stało się rozwiązywanie konkretnych problemów ekologicznych. W zeszłym roku promowana była idea ochrony Puszczy Karpackiej, a w latach wcześniejszych potrzeba ochrony jednej z najpiękniejszych rzek w Polsce – Wisły, ochrona populacji wilka w Polsce krytycznie zagrożoną bałtycką populację morświna.


Tegoroczna edycja „Godziny dla Ziemi” odbędzie się pod hasłem „Nie niszczmy naszego domu”. Do akcji przyłączyło się wielu znanych artystów, m.in. Marcin Dorociński, który w zamieszczonym w swoich mediach społecznościowych filmiku pokazał zdemolowane mieszkanie, co jak się później okazało, związane było z inicjatywą WWF (World Wide Fund for Nature).


Organizatorzy przekonują, że każdy ma prawo do ochrony naszego wspólnego domu – ziemi. Na godzinadlaziemi.pl można składać podpisy pod apelem do prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w tej sprawie. Warto podkreślić, że każdy z nas, zarówno osoby prywatne jak i firmy, może w prosty sposób pokazać, że zależy mu na przyszłości naszej planety. Wystarczy w sobotę, 30 marca, między 20.30 a 21.30 wyłączyć światła. Może to być także okazja do zastanowienia się nad zachodzącymi zmianami klimatu i nad zaangażowaniem się w ochronę środowiska.

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz