Home Kronika policyjna Spłonęły dwa samochody. Uczestnicy w szpitalu.

Spłonęły dwa samochody. Uczestnicy w szpitalu.

by admin
391 wejść

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do jakiego doszło 30 marca 2019 roku, około godziny 21.00 w miejscowości Borki, gmina Gidle. Pojazdy biorące udział w zdarzeniu spaliły się. Uczestnicy zdarzenia trafili do radomszczańskiego szpitala.

Z ustaleń policjantów wynika, że 30-letni kierujący oplem omegą nie jadąc od miejscowości Gowarzów nie zatrzymał się przed znakiem STOP, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu i tym samym doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym oplem astrą. 27-letni kierujący astrą jechał od Radomska w kierunku Kłomnic. Oba pojazdy tuż po zderzeniu zapaliły się. Osoby biorące udział w wypadku zostały przewiezione do szpitala. Przy czym, dwie osoby podróżujące astrą po udzieleniu pomocy medycznej opuściły szpital a kierujący omegą pozostał na obserwacji. Kierowcy byli trzeźwi. Udział w działaniach ratowniczych brali również strażacy.

Policjanci apelują, aby uczestnicy ruchu drogowego zwracali uwagę na znaki drogowe i stosowali się do nich. Mundurowi przypominają, aby kierowcy nie jeździli na pamięć, aby bacznie obserwowali to co dzieje się na drodze, aby nie ignorowali znaków drogowych. Lekceważenie jednych z podstawowych znaków drogowych stop i ustąp pierwszeństwa jest często przyczyną bardzo tragicznych wypadków drogowych. Pamiętajmy też, że prędkość jest także jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych i żadne nawet najlepsze auto wyposażone w nowoczesne systemy elektroniczne nie zastąpi nam zdrowego rozsądku i wyobraźni za kierownicą.

źródło: KPP Radomsko

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz