Home Kronika policyjna Ucieczkę przed policją zakończył na drzewie.

Ucieczkę przed policją zakończył na drzewie.

by admin
401 wejść

25- letni mieszkaniec gminy Kleszczów odpowie za niezatrzymanie się do kontroli, kierowanie samochodem mimo orzeczonego zakazu kierowania pojazdami, za kierowanie autem w stanie po użyciu alkoholu oraz za szereg wykroczeń jakie popełnił podczas ucieczki. Za takie zachowanie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania 25 – latka doszło 3 kwietnia 2019 roku na terenie gminy Kamieńsk. Policjanci z Komisariatu Policji w Kamieńsku podczas służby patrolowej zauważyli kierowcę seata jadącego bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. W związku z powyższym włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe celem zatrzymania ibizy.

Kierujący seatem zignorował polecenia policjantów przyspieszył, zajeżdżał im drogę, stwarzał zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego. W pewnym momencie kierujący seatem zjechał do lasu i kontynuował ucieczkę. Po kilku minutach na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo.

Mimo to próbował odjechać z miejsca. Policjanci wykorzystali chwilowe unieruchomienie ibizy i tylko dzięki ich profesjonalnie przeprowadzonej interwencji obezwładnili uciekiniera. Mundurowi ustalili, że kierujący seatem to 25- letni mieszkaniec gminy Kleszczów. Badanie stanu trzeźwości wykonane przez funkcjonariuszy wykazało w jego organizmie 0,25 promila alkoholu.

Szybko wyszło na jaw, że sąd zakazał mu prowadzenia pojazdów mechanicznych do 2020 roku. Ponadto, pojazd ten nie posiadał aktualnych badań technicznych i opłaconej policy OC. Dodatkowo, miał zamocowane dwie tablice rejestracyjne o różnych wyróżnikach. 25 – latek został osadzony w policyjnym areszcie.

Podczas rozmowy z policjantami stwierdził, iż miał świadomość tego, że niewłaściwie postępuje a uciekając chciał uniknąć odpowiedzialności. Mężczyzna przyznał się zarzucanych mu czynów i kolejny raz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

źródło: łódzka policja

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz