Home Kronika policyjna Mogło dojść do tragedii. Kierowca Tira wjechał w płot by nie zabić rowerzystek.

Mogło dojść do tragedii. Kierowca Tira wjechał w płot by nie zabić rowerzystek.

by admin
535 wejść

Dzięki przytomności umysłu i błyskawicznej reakcji kierującego tirem nie doszło do tragedii. Mężczyzna, aby uniknąć potrącenia dwóch rowerzystek, które wjechały wprost pod ciężarówkę z drogi podporządkowanej, odbił i wjechał w ogrodzenie posesji.

2 maja 2019 roku o godz. 16.55 w miejscowości  Prądzew  w gminie Rusiec doszło do wypadku. Ze wstępnych ustaleń wynika, że dwie dziewczynki w wieku 12 i 16 lat jadące na rowerach drogą podporządkowaną wjechały na drogę z pierwszeństwem przejazdu wprost po jadącego tira. Tylko dzięki właściwej reakcji kierowcy ciężarówki nie doszło do tragedii.    

Ze wstępnych ustaleń wynika, że drogą z pierwszeństwem przejazdu od strony Kiełczygłów w kierunku miejscowości Widawa  poruszał się renault magnum. Kiedy zbliżał się do skrzyżowania z drogą podporządkowaną  prowadzącą z miejscowości Dąbrowa Rusiecka w kierunku miejscowości Prądzew, naglę z wyjechały dwie dziewczynki na rowerach.

26-letni kierowca ciężarowego renaulta chcąc uniknąć potrącenia rowerzystek odbił w lewo i wjechał w ogrodzenie posesji. W wyniku tego manewru jedna dziewczynka została zaczepiona przez pojazd. Dziewczynka w wieku 12 lat została przewieziona do szpitala w Bełchatowie. Jej żuciu na szczęście nic nie zagraża. Kierowca magnum był trzeźwy.

Do zdarzenia doszło na terenie zabudowanym przy dobrej widoczności i słonecznej pogodzie, która ostatnio sprzyja wycieczkom rowerowym. Dni wolne od pracy i szkoły to dobry czas na spędzenie czasu na rowerze. Wsiadając na jednoślad nie zapominajmy jednak o rozwadze, o bezpieczeństwie i odpowiedzialnym uczestnictwie w ruchu drogowym.

źródło: KPP Bełchatów

Może Cię zainteresować

1 komentarzy

Konfident 3 maja 2019 - 11:02

Mmagnuma

Reply

dodaj komentarz