Home Kronika policyjna 18-letni pedofil namierzony.

18-letni pedofil namierzony.

by admin
633 wejść

Skala problemu pedofilii w dzisiejszych czasach jest ogromna. Coraz częściej słyszymy o popełnionych przestępstwach z tego tytułu. Co najgorsze, w tym kręgu znajdują się również młode osoby.

Na łódzkim Polesiu, dzięki wspaniałej współpracy policji, prokuratury i agentów federalnych FBI, w domu jednorodzinnym zatrzymano młodego mężczyznę- 18-letniego ucznia szkoły średniej, nigdy nie notowanego w kartotekach policyjnych, który utworzył i administrował forum pedofilskie z drastycznymi treściami – m.in. z udziałem dzieci i zwierząt.

Chłopak niezbyt garnął się do nauki i często wagarował. Okazało się, że 18-latek już od lipca 2018 roku zajmował się tego typu działalnością. Nastolatek miał przekonanie, iż pozostanie anonimowy i uniknie konsekwencji, gdyż treści, które zamieszczał, znajdowały się na tzw. darknecie, czyli ukrytej części internetu nieosiągalnej dla popularnych wyszukiwarek.

Funkcjonariusze w pokojach podejrzanego zabezpieczyli komputery, telefony i sprzęt elektroniczny, na których przechowywane były hasła, materiały fotograficzne i filmowe z zakazanymi treściami. Poza tym serwer, pendrivy, konsole a także płyty CD, które były wykorzystywane przy administrowaniu forum.

Policjanci już podczas wstępnych oględzin ujawnili pliki źródłowe stanowiące integralne części forów pedofilskich. Chłopak został przewieziony do siedziby Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi i usłyszał prokuratorskie zarzuty: posiadanie i rozpowszechnianie za pomocą internetu pornografii dziecięcej.

Podczas przesłuchania 18-latek przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Zgromadzony materiał dowodowy wskazuje, że z tytułu prowadzonej działalności nie osiągał on żadnych korzyści materialnych.

Wśród internautów korzystających z darknetu pokutuje opinia, każdy jego użytkownik może czuć się bezkarnie, nawet w przypadku umieszczania treści zabronionych. Zatrzymany łodzianin osobiście przekonał się, że są to odczucia złudne. W sieci nie ma bowiem anominowości. Decyzją sądu młody pedofil został aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu do 12 lat więzienia.

autor:złotko

Może Cię zainteresować

4 komentarze

Bełchatowiak 28 maja 2019 - 20:11

Z drastycznymi teściami, kiedy Wy się nauczycie pisać po polskiemu?

Reply
Anonim 28 maja 2019 - 20:33

Do przedmówcy: Gdy cytuje Pan dany fragment, to należy go zapisać w cudzysłowie. Poza tym jesteśmy tylko ludźmi. Błędy zdarzają się każdemu z nas.

Reply
redakcja 28 maja 2019 - 20:33

brawo spostrzegawczości… czujności… podziwiam… wyraz jest poprawiony… i panie mądralski nie pisze się po polskiemu tylko po polsku…jeśli się kogoś chce uczyć poprawnej polszczyzny należy stosować ją samemu.

Reply
Do redakcji 29 maja 2019 - 06:23

Napisałem tak z premedytacją.

Reply

dodaj komentarz