Home Wiadomości Rodzina sokołów w bełchatowskiej elektrowni.

Rodzina sokołów w bełchatowskiej elektrowni.

by admin
430 wejść

Sokoły, drapieżniki polujące na inne ptaki, chętnie osiedlają się w naturze na półkach skalnych i klifach. Nic więc dziwnego, że wysokie budynki i niedostępne konstrukcje przemysłowe są dla nich w warunkach miejskich wymarzonym miejscem zamieszkania. Wprawne oko ornitologa wypatrzyło sokole gniazdo również na szczycie jednej z galerii nawęglania Elektrowni Bełchatów.

Sokoły wędrowne, jak się okazuje, obdarzyły obiekty PGE szczególną sympatią. To nie pierwsze już gniazdo, które te powracające do natury ptaki uwiły w „kooperacji” z PGE, największą grupą energetyczną w Polsce.

Obecność tak szczególnego gatunku ptaków w Elektrowni Bełchatów pokazuje, że w przyrodzie wszyscy jesteśmy ze sobą współzależni. Spółka PGE GiEK zwraca uwagę na społeczny oraz środowiskowy aspekt swojej działalności. Podchodzimy do tego odpowiedzialnie zachowując wysokie standardy ekologiczne. Prowadzimy wiele działań, dążąc do tego, aby świadomie kształtować relacje między wzrostem gospodarczym, a troską o środowisko naturalne. Nasi nowi lokatorzy są dowodem na to, że robimy to dobrze – podkreśla Robert Ostrowskiprezes PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.  

Para bełchatowskich sokołów zagnieździła się w Elektrowni Bełchatów na poziomie 75 metrów nad ziemią, na galerii nawęglania jednego z 13 pracujących bloków energetycznych.  Niedawno w gnieździe wykluło się pisklę, które zostało już zaobrączkowane przez ornitologów ze Stowarzyszenia na Rzecz Dzikich Zwierząt „Sokół” z Włocławka.

informacja prasowa PGE GiEK

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz