Home Wiadomości W „Odrze” będzie zdecydowanie cieplej.

W „Odrze” będzie zdecydowanie cieplej.

by admin
377 wejść

ramach RPO Województwa Łódzkiego.

Odra to jeden z dawnych bełchatowskich hoteli robotniczych. Obecnie znajdują się w nim mieszkania komunalne. Dzięki termomodernizacji komfort mieszkających w nim 102 rodzin zdecydowanie się poprawi.

Przebudowa Odry będzie prowadzona wielotorowo. W ramach termomodernizacji ocieplone zostaną ściany zewnętrzne i wewnętrzne, wymieniona zostanie stolarka okienna i drzwiowa a stropodach zyska termoizolację. Ponadto w budynku wymieniona zostanie instalacja wewnętrzna centralnego ogrzewania, w tym orurowanie i grzejniki z zaworami termostatycznymi. W Odrze, podobnie jak w Felku, wentylację grawitacyjną zastąpi mechaniczna, która zapewni odzysk ciepła na poziomie minimum 55 procent. Przewidziana jest także wymiana w częściach wspólnych instalacji elektrycznej, gdzie stare oprawy świetlówkowe zastąpią nowoczesne oprawy typu LED.

W ramach termomodernizacji wykonana zostanie także wewnętrzna instalacja gazowa wraz z montażem kuchni gazowych we wszystkich lokalach mieszkalnych, z kolei stare wodomierze wymienione zostaną na te umożliwiające ich odczyt radiowy.

Wszystkie prace, które przeprowadzi bełchatowska firma Sanel kosztować będą miasto ponad 9 mln 281 tys. zł. Na realizację inwestycji, która powinna zakończyć się w grudniu 2020 roku, magistrat  pozyskało blisko 5 mln zł unijnego dofinansowania. Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego, a dokładniej z programu gospodarka emisyjna. Termomodernizacja Odry to kolejne proekologiczne działania Bełchatowa.

źródło: UM Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz