Home Kultura i edukacja Obchody Święta Wojska Polskiego i Cudu nad Wisłą.

Obchody Święta Wojska Polskiego i Cudu nad Wisłą.

by admin
500 wejść

15 sierpnia w Bełchatowie odbyły się uroczystości związane ze Świętem Wojska Polskiego oraz 99 rocznicy “Cudu nad Wisłą”. Po raz pierwszy od kilku lat zmienił się nieco scenariusz obchodów i tym razem nie było bryczki dla Państwa Hellwigów.

Uroczystości rozpoczęły się od złożenia wiązanek kwiatów przy pomniku Żołnierzy Polskiej Organizacji Wojskowej na ulicy Czyżewskiego. Następnie przedstawiciele władz Powiatu i Miasta Bełchatowa, udali się pod pomnik Marszałka Piłsudskiego na Placu Wolności. Przy pomniku Nelly i Stefana Hellwigów w Parku Olszewskich także złożono kwiaty i tutaj też rozpoczęła się oficjalna część obchodów.

Orkiestra KWB Bełchatów, poczty sztandarowe, przedstawiciele szkół, stowarzyszeń oraz mieszkańcy Bełchatowa przemaszerowali ulicą Kościuszki do kościoła pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny gdzie odbyła się finałowa część obchodów. Swoje krótkie przemówienia dotyczące rysu historycznego mieli senator Wiesław Dobkowski i poseł na Sejm RP Dariusz Kubiak.

Następnie odbyło się wręczenie odznaczeń państwowych “Dla zasługi dla obronności kraju”, które otrzymali członkowie bełchatowskiego “Strzelca” oraz wiceprezydent Dariusz Matyśkiewicz, Apel Poległych oraz salwa honorowa.

Uroczystości zakończyły się złożeniem kwiatów pod pomnikiem Bełchatowian oraz mszą świętą odprawianą w ogrodach parafialnych kościoła.

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz