Home Powiat Chiński inwestor w Powiecie Bełchatowskim.

Chiński inwestor w Powiecie Bełchatowskim.

by admin
635 wejść

Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr gościła w starostwie dyrektora chińskiego przedsiębiorstwa, które od kilku miesięcy kooperuje z firmą z Kluk. Panu Weipingowi Wang przybliżono potencjał powiatu bełchatowskiego i możliwości współpracy regionalnej. Gość z zainteresowaniem przyjął propozycję starosty ewentualnego udziału chińskiej firmy w przyszłorocznym forum gospodarczym.

PPHU Techniczne Biuro Obsługi Przemysłu Sp. z o.o. w Klukach współpracuje od kilku miesięcy z firmą Whachine Brotchers Ltd. w Chinach, produkującą części do przekładni kół zębatych. Chińczycy dostarczają do Kluk elementy, które z kolei klucka firma wykorzystuje w realizacji umowy dla dużego przedsiębiorstwa komunikacyjnego w Polsce. Kontrakt potrwa jeszcze przez co najmniej rok. Grzegorz Masapust, Prezes Zarządu PPHU TBOP Sp. z o.o. rekomenduje tę współpracę za sumienność, rzetelność i wysoką jakość dostarczanych produktów. Weiping Wang, dyrektor Whachine Brotchers Ltd. kooperuje z podmiotami gospodarczymi w wielu krajach świata, ale tylko z jednym partnerem w Polsce. Tym bardziej pierwsza w życiu podróż do naszego kraju jest dla niego ważnym doświadczeniem.

Nie mam wiele czasu na zwiedzanie, ale już zdążyłem zachwycić się lasami i równinnymi krajobrazami waszego powiatu, zupełnie odmiennymi od górzystych terenów, z których ja pochodzę. – powiedział Weiping Wang. – Nawiązanie współpracy między naszymi regionami jest jak najbardziej możliwe. Bardzo cieszę się, że mogłem spotkać się z gospodarzem powiatu bełchatowskiego i móc rozmawiać nie tylko o moim kraju, ale także zaproponować rozwijanie kontaktów.

Uważam, że warto się nad tym zastanowić. Dobra współpraca samorządów może okazać się płaszczyzną sprzyjającą kontaktom gospodarczym – mówi Dorota Pędziwiatr, Starosta Bełchatowski. – Gratuluję przedsiębiorcy z Kluk solidnego partnera i cieszę się, że miałam możliwość jego poznania.

Gość z Chin to jednocześnie aktywny, pełen zapału młody człowiek, zainteresowany rozwojem swojego przedsiębiorstwa, ale także kontaktami międzyludzkimi i międzykulturowymi.

Weiping Wang ma 37 lat. Jego firma, którą odziedziczył po tacie, zlokalizowana w 1,5-milionowym mieście niedaleko Szanghaju, zatrudnia stu pracowników. Obrót przedsiębiorstwa w ubiegłym roku wyniósł 6 milionów dolarów.

W przyszłym roku chiński przedsiębiorca chce tę sumę podwoić. 40% swoich wyrobów eksportuje do USA, tyle samo do Europy, a tylko 10-20% na rynki azjatyckie. Na pytanie, czy w Chinach jest bezrobocie, Weiping Wang odpowiada, że kto chce, ten pracuje. Osoby z wyższym wykształceniem dążą do zakładania własnych firm. Sprzyja temu chińskie prawo podatkowe, które młodych przedsiębiorców zwalnia z podatków.

źródło: Powiat Bełchatowski

Może Cię zainteresować

1 komentarzy

polo 27 sierpnia 2019 - 06:46

Co powiecie o powiecie? O powiecie z dużej litery?

Reply

dodaj komentarz