Home Wiadomości Klik – BLIK i po pieniądzach.

Klik – BLIK i po pieniądzach.

by admin
469 wejść

Policjanci przestrzegają przed coraz bardziej powszechną metodą działania przestępców. Oszust podszywa się pod osobę znajomą na jednym z portali internetowych i prosi o wygenerowanie i przesłanie kodu BLIK. Tylko w tym tygodniu tym sposobem pokrzywdzone zostały dwie osoby z terenu powiatu bełchatowskiego. Apelujemy o rozwagę przy podawaniu kodów do kont internetowych, nawet jeśli osoba podaje się za bliską znajomą czy członka rodziny.

Wczoraj, 21 sierpnia 2019 roku, bełchatowscy policjanci przyjęli kolejne zgłoszenie o oszustwie „na BLIK-a”. Tym razem ofiarą padła 20-letnia mieszkanka gminy Rusiec, która za pośrednictwem znanego komunikatora została poproszona o płatność BLIK-iem Oszust podszywający się za znajomego zwrócił się z prośbą, aby kobieta udzieliła mu wsparcia finansowego.

20-latka podała kod BLIK, jednak zanim autoryzowała przelew w aplikacji mobilnej banku, jej niepokój wzbudził fakt, że w wiadomości podane było, że pieniądze zostaną wypłacone w bankomacie w Krakowie. Oszust szybko wytłumaczył, że czasem tak po prostu jest, co jest oczywiście nieprawdą. Następnie sprawca poprosił ją o podanie kolejnego kodu BLIK.

Tym razem, pomimo wątpliwości, kobieta zaakceptowała transakcję. Po chwili okazało się, że została oszukana, a z jej konta bankowego zniknęła spora suma pieniędzy.

źródło: KPP Bełchatów/zdjęcie poglądowe Pixabay

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz