Home Kronika policyjna Kontrabanda za 190.000 zł.

Kontrabanda za 190.000 zł.

by admin
418 wejść

Policjanci z bełchatowskiej drogówki zatrzymali kierującego toyotą, który przewoził prawie 240 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. 42-letni mieszkaniec gminy Bełchatów odpowie za paserstwo akcyzowe, za co grozi kara do 3 lat więzienia oraz wysoka grzywna.

22 sierpnia 2019 roku około godz. 20.00 policjanci z ruchu drogowego w miejscowości Zawady pod Bełchatowem zatrzymali do kontroli toyotę picnic. Siedzący za kierownicą pojazdu 42-letni mieszkaniec gminy Bełchatów od początku zachowywał się nerwowo. W samochodzie przewoził worki nakryte narzutą.

Pytany o ich zawartość, oświadczył, że to zboże. Prawda okazała się zupełnie inna. W workach policjanci znaleźli krajankę tytoniową bez polskich znaków akcyzy. Ponadto 42-latek posiadał przy sobie ponad 4 tys. złotych w gotówce.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzut paserstwa akcyzowego, za co grozi kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat i wysoka grzywna. Wstępnie oszacowano, że straty Skarbu Państwa z tytułu uszczuplenia należności podatkowych wynoszą 190 tys. złotych.

źródło: KPP Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz