Home Kronika policyjna Pobili i okradli trzech mężczyzn w centrum Bełchatowa.

Pobili i okradli trzech mężczyzn w centrum Bełchatowa.

by admin
430 wejść

Bełchatowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój. Napastnicy zaatakowali trzech innych mężczyzn, a następnie zabrali im plecaki z artykułami spożywczymi i telefony komórkowe, po czym uciekli. Decyzją sądu, obaj zatrzymani najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek, 30 sierpnia 2019 roku około godz. 21.00 w centrum Bełchatowa. Pokrzywdzeni mężczyźni w wieku 30, 41 i 43 lata, idąc chodnikiem, zostali zaatakowani przez dwóch młodych bełchatowian. Napastnicy szarpali, kopali i uderzali ich pięściami, po czym zabrali plecaki, w których znajdowały się m.in. telefony komórkowe i uciekli. Mundurowi natychmiast rozpoczęli poszukiwania podejrzanych. Niespełna kilkanaście minut od zdarzenia funkcjonariusze zatrzymali 21-latka, którego rozpoznał jeden z pobitych. Chwilę później w ręce policjantów wpadł 23-latek – drugi ze sprawców rozboju. Obaj znajdowali się pod znacznym działaniem alkoholu. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego, usłyszeli oni zarzut dokonania rozboju. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy. Zgodnie z kodeksem karnym za rozbój grozi kara pozbawienia wolności do lat 12.

Plecaki utracone w czasie przestępstwa,  powróciły do swoich prawowitych właścicieli.

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz