Home Kronika policyjna Sąsiedzi złapali włamywacza.

Sąsiedzi złapali włamywacza.

by admin
489 wejść

Bełchatowscy policjanci zatrzymali 29-latka, który próbował okraść dom. Sprawca został ujęty dzięki sprawnej interwencji czujnych sąsiadów, którzy przyszli z pomocą właścicielce posesji. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem. Za takie przestępstwo grozi kara do 10 lat więzienia.

Zdarzenie miało miejsce 2 września 2019 roku, w Bełchatowie przy ulicy Mielczarskego. O godzinie 22.00 policjanci zostali poinformowani o mężczyźnie, który włamał się do domu jednorodzinnego i został ujęty przez sąsiadów pokrzywdzonej.

Właścicielka posesji usłyszała niepokojące odgłosy dobiegające z piwnicy domu i postanowiła sprawdzić co się dzieje. Zobaczyła mężczyznę, który na jej widok próbował ukryć się pomiędzy różnymi przedmiotami znajdującymi się w piwnicy. Kobieta pobiegła po pomoc do sąsiadów, którzy natychmiast zareagowali. Ujęli sprawcę na gorącym uczynku.

Okazało się, że mężczyzna wybił szybę okienną w piwnicy i wszedł do budynku. Próbował ukraść rower oraz wiertarkę. Wartość tych przedmiotów pokrzywdzona wyceniła na 700 zł. Zamiary sprawcy skutecznie zostały udaremnione przez czujnych sąsiadów, którzy natychmiast zareagowali.

Ujęty włamywacz został przekazany funkcjonariuszom policji i trafił do policyjnego aresztu. W przeszłości 29-latek był już notowany. Bełchatowianin usłyszał zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem. Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Bełchatów/pixabay

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz