Strona domowa Kultura i edukacja Powiat Bełchatowski w Łęczycy. Mixer regionalny.

Powiat Bełchatowski w Łęczycy. Mixer regionalny.

by admin
366 wejść

W sobotę 7 września Powiat Bełchatowski gościł na Mixerze Regionalnym w Łęczycy. To była doskonała okazja, aby w jednym miejscu poczuć klimat i różnorodność kulturową miast i wsi Województwa Łódzkiego. Mixer Regionalny to święto całego regionu. Mixuje już od 2004 roku. Niezmiennie jest imprezą niekomercyjną i niebiletowaną.

Stoisko powiatowe promowało to co najcenniejsze, czyli interesujące miejsca, trasy rowerowe, ciekawe historie i legendy, ludzi z pasjami i wyśmienite smaki. Serwowane były Rogale Marcińskie po Drużbicku. „Jagodowa Babeczka” Jagoda Grzejszczak z Gminy Drużbice prowadziła dla najmłodszych słodkie, kulinarne warsztaty. Dla miłośników atrakcyjnych gadżetów z Powiatu Bełchatowskiego czekało słynne „koło fortuny”. Powiat Bełchatowski promował się wspólnie z miastem Bełchatów, Gminą Drużbice i Gminą Zelów. Wydarzenie wsparły także Gmina Kleszczów i Gmina Szczerców przekazując materiały promocyjne.

Mixer Regionalny to największa i otwarta dla wszystkich impreza promująca Województwo Łódzkie. Przyświeca jej hasło „Łódzkie na weekend”, tegoroczna edycja imprezy jest wyjątkowa także ze względu na obchody jubileuszu 100 – lecia utworzenia Województwa Łódzkiego.

W trzech miejscach Województwa – Rawie Mazowieckiej, Łęczycy i Sieradzu pojawili się regionalni wystawcy z niezwykle bogatą ofertą atrakcji turystycznych, artystycznych, kulinarnych i kulturalnych.

Mixer w Łęczycy gościł koła gospodyń wiejskich, lokalne grupy działania oraz instytucje publiczne, które współorganizują mixerowe atrakcje. Na zwiedzająch czekały liczne degustacje, animacje, pokazy i przemarsze orkiestr dętych. Na scenie wystąpili artyści z regionu łódzkiego, nie zabrakło także gwiazd. Na wyciągnięcie ręki były ludowe rzeźby, wycinanki, ceramika, hafty oraz znawcy tych kunsztów. Było można zamieszać łychą w garnkach pełnych lokalnych, wyśmienitych specjałów, z których słynie nasz region. Na stoiskach można było sprawdzić gdzie w Województwie Łódzkim najlepiej odpocząć nad wodą, które miejsca wybrać na spływ kajakowy czy wycieczkę rowerową.

źródło: http://powiat-belchatowski.pl

[easymedia-gallery med=”21979″]

 

 

 

 

 

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz